Teeme ära Tallinna Botaanikaaias

Teeme Ära talgupäevast võttis osa vähemalt 44 064 inimest

56
(Uuendatud 20:26 04.05.2019)
Laupäeval, 4. mail olid üle Eesti Teeme Ära talgupäeva talgud, millest võttis osa üle 44 000 inimese.

TALLINN, 4. mai — Sputnik. Talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür ütles ERR-ile, et kella 18 seisuga oli talgupäeval osalejate arv 44 046. Kokku korraldati üle Eesti 2051 talgut, teatas Talgupäeva pressiteenistus.

Absoluutarvudes oli kõige enam talgulisi Harjumaal - 14 000.

Alati ei pea kellegi teise tagant koristama, vaid vaata kõigepealt enda ümber. Korrasta oma kodu – pese puhtaks aknad, võta tolm, vaata, et suitsuandur oleks töökorras. Kontrolli üle küttekolded ja lisa kalendrisse meeldetuletus korstnapühkijale helistamiseks või elektritööde spetsialisti kutsumiseks, jagas soovitusi Päästeamet.

Hoovid ja kodu ümbrus

Ülemaailmsel koristuspäeval ei pea minema kuhugi kaugele, vaid piisab sellest, kui sa oma koduümbruse puhtaks teed, seisab Päästeameti kodulehel. Saab korralda koos pere ja sõpradega üks tore talgupäev värskes õhus.

Keskkonnaamet koristas riigimaalt tänavu üle 150 tonni jäätmeid>>

Lehti ja oksi lõkkes põletades peab jälgima kohaliku omavalitsuse nõudeid ning pidama meeles lõkke tegemise ohutusjuhiseid.

Keldrid ja garaažid

Koristamise käigus leitud vanu rehve, õlisid, värve, lakke, liime, väetiseid, mürke (rotimürk), atsetooni, elavhõbedat, torupuhastusvahendeid või muid ohtlikke ja tundmatuid kemikaale ei tohi tavaprügikasti visata, vaid need tuleb viia kohalikku jäätmejaama või kogumispunkti.

Teeme ära! talgupäevast võttis osa üle 50 000 inimese, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kokkukorjatud või leitud ohtlikud jäätmed tuleb panna suletavasse anumasse või paksema kilekoti sisse koos pakendiga. Kindlasti ei tohi ohtlikke jäätmeid viia metsa alla või loodusesse. Lähimad jäätmejaamad ja kogumispunktid saab leida veebist.

Trepikojad

Peab vaatama, et kortermajas asuvad koridorid ja väljapääsud oleks kergesti läbitavad ja põlevmaterjalidest puhtad. Trepikodades ei hoiustata lapsevankreid, jalgrattaid, potililli ega muud vaba liikumist takistavat kraami.

Teeme ära!
© Sputnik / Вадим Анцупов

Maailmakoristuse algataja: keskkonnahoiu uus tegelikkus lähtub Eestist>>

Peab mõtlema selle peale, et kui inimesed peaksid majast kiiresti väljuma, kas uksed ja aknad avanevad nii nagu vaja.

Kasutuseta seisvad ja mahajäetud hooned

Eestis on väga palju kasutuseta seisvaid hooneid. Kui üks neist kuulub sulle, siis ole hea ja mine vaata oma valdused üle – sule sissepääsud, niida muru, riisu lehed, paranda katus, kutsub Päästeamet.

Katteta kaevud

Kui kaevu kivi- või puitkonstruktsioonid on lagunenud, võivad need tõsise õnnetuse põhjustada. Päästjad kutsuvad kõiki talgupäevast osavõtjaid üles teatama kaanteta kaevudest ja teistest ohtlikest rajatistest päästeala infotelefonile 1524 või märkima selle asukoha veebilehel.

Mugavaks teavituste saatmiseks on olemas mobiilirakendus nii Androidi, iOSi kui Windows Phone jaoks.

Märgi kaardil probleemne asukoht ja lisa lühike selgitus, tee probleemsest kohast ka foto ning lisa see teatele, selgitab Päästeamet. Rakendus edastab teate vastavalt määratud koordinaatidele kohalikule omavalitsusele või Maanteeametile.

Sinu oma inimesed

Kui oled oma maja, keldri, garaaži, aia või hoovi korda teinud, siis ole hea ja ulata abikäsi ka oma lähedastele – näiteks külasta vanemaid või vanavanemaid ning aita ka nende elukeskkond ohutumaks muuta, kutsuvad päästjad. Lisaks võid ka surnuaialt läbi põigata, kindlasti on kevade saabudes seal nii mõndagi korrastada.

Elron toetab Teeme Ära talgulisi soodsama rongisõiduga
© Sputnik / Вадим Анцупов

Päästeamet jagab näpunäiteid talgupäevaks>>

Teeme Ära on kasvanud Eesti suurimaks ja mõjukaimaks rahvusvaheliseks liikumiseks. Teeme Ära SA on üks ÜRO Keskkonnaprogrammi akrediteeritud partnerist. 2017. aastal pälvis Teeme Ära Euroopa Parlamendi Euroopa Kodaniku auhinna.

Samas pole Teeme Ära kunagi tähendanud üksnes prügi koristamist. Sihiks on maailmakogukonna ühendamine, teadlikkuse tõstmine ja tõelise muutuse elluviimine, et saavutada puhas ja terve planeet, mis on kingitus meile kõigile.

56
Tagid:
prügi, Päästeamet, talgud, Teeme ära