Maksu- ja tolliamet

MTA tuletab meelde: sel nädalal toimub MTA infosüsteemide katkestus

55
(Uuendatud 08:41 03.05.2019)
Katkestuse ajal on peatatud e-maksuameti/e-tolli ja MTA andmebaasidega seotud X-tee teenuste töö.

TALLINN, 3. mai — Sputnik. Maksu- ja tolliameti (MTA) tuletab meelde, et ameti infosüsteemide katkestus algab 3. mai pärastlõunal ning kõik teenused on taas töökorras hiljemalt 8. mai õhtuks, teatas MTA pressiteenistus.

Katkestuse ajal on peatatud e-maksuameti/e-tolli ja MTA andmebaasidega seotud X-tee teenuste töö, samuti ei ole sel ajal võimalik teha muid päringuid MTA infosüsteemidesse.

"Üldine soovitus kasutajatele on planeerida kõik MTA infosüsteemide ja andmebaasidega seotud toimingud enne või pärast katkestust," ütles MTA teenuste osakonna juhataja Triin Raaper.

Näiteks on 10. mail tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsiooni (TSD) esitamise tähtaeg. Kui pärast katkestust läheb TSD esitamisega kiireks ja enne seda teha ei jõua, siis tuleks tasuda maksud 10. kuupäevaks ja deklaratsioon esitada hiljem järgi, soovitas Raaper.

Tähele tasub panna, et seoses katkestusega ei ole võimalik teha ka päringuid MTA infosüsteemidesse.

"See tähendab, et inimesed ei saa teha näiteks võlapäringuid ja kontrollida käibemaksukohustuslasena registreerimise numbrit," ütles Raaper.

Maksuvõla sundtäitmisele ei tohi kuluda üle viie aasta>>

Katkestus on tingitud e-maksuameti/e-tolli tehnilistest ümberkorraldustest, et muuta MTA pakutavad e-teenused uuenduslikumaks, töökindlamaks ning automatiseeritumaks. Praeguses teenuse arendamise etapis luuakse paremaid lahendusi kasutajate, isikute, pääsuõiguste ja autentimise haldamiseks.

Kui MTA-ga seotud X-tee teenused on tõenäoliselt kasutatavad juba esmaspäevast 6. maist, siis e-maksuameti/e-tolli taasavamiseni võib eeldatavalt minna kuni 8. mai õhtuni.

Tallinnas Toompeal toimus meeleavaldus"Maksud paika!">>

Juhiste ja soovitustega, mida katkestuse korral teha, saab tutvuda MTA kodulehel.

Lisainfo saamiseks soovitab MTA helistada kliendiinfo telefonile: ärikliendi infotelefon – 880 0812, erakliendi infotelefon – 880 0811, tolliinfo telefon – 880 0814.

55
Tagid:
andmebaas, Maksu- ja tolliamet, MTA