Eesti brändi sõnumid jõudsid enam kui 100 miljoni inimeseni

EAS: Eesti brändi sõnumid jõudsid enam kui 100 miljoni inimeseni

60
(Uuendatud 15:06 26.04.2019)
Eesti brändi sõnumeid ja materjale kasutati 2018. aastal rohkem kui 100 üritusel üle maailma ning meie riiki tutvustavaid veebilehti külastati ligi 6 miljonit korda.

TALLINN, 27. aprill — Sputnik. Erinevad Eesti brändi kampaaniad jõudsid enam kui 100 miljoni inimeseni, teatas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS).

Ürituste hulka kuulub osalemine 32 rahvusvahelisel messil, kus oma tooteid või teenuseid tutvustas üle 200 Eesti ettevõtte. Lisaks messidele kasutati ühtset visuaalset keelt ja sõnumeid konverentsidel, kõrgetasemelistel visiitidel, kontaktüritustel ning vastuvõttudel.

"Tänu kokkulepitud sõnumitele, kujunduskeelele ja ettevalmistatud materjalidele ei pea ettevõtted ja asutused igale üritusele ja kampaaniale nullist eraldi kujundust looma, vaid meil on tugev ja ühtne vundament juba olemas. Nii on meie tegevused Eesti tutvustamisel kuluefektiivsemad ja suurema mõjuga," selgitas EASi turundusjuht Elina Vilja.

Vilja sõnul toob riigi selge ja positiivne kuvand kasu meile kõigile.

"See aitab edukamalt müüa Eesti tooteid ja teenuseid välismaal ning tuua siia rohkem turiste, üliõpilasi ja talente. Kuvand mõjutab lisaks majandusele ka riigi olulisust maailmas ehk aitab tagada meie julgeolekut," rääkis Vilja.

Eestit tutvustavaid materjale koondaval teenuskeskkonnal brand.estonia.ee oli 2018. aasta jooksul ligi 45 000 unikaalset külastust ning kokku lisandus 3370 registreeritud kasutajat. Materjalide allalaadimiste arv kasvas aastaga 61% ning jõudis peaaegu 20 tuhandeni. Eri osapoolte koostöö tulemusel lisandus tööriistakasti 557 uut materjali ning kasutajateks olid näiteks presidendi kantselei, ministeeriumid, erialaliidud jpt.

Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu klastri juhi Doris Põllu sõnul kasutavad nemad Eesti ettevõtete e-lahenduste tutvustamiseks ja müümiseks välismaal läbivalt Eesti brändi sõnumeid ja visuaalset identiteeti.

Robotex on tõstnud Eesti juhtivate robootikariikide sekka
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Koostöö on siin võtmesõna, sest me oleme liiga väiksed, et igaüks eraldi jaksaks oma brändi välja töötada ja turundada. Ühtseid materjale kasutades loome eeldused, et IT-ettevõtete lugu räägivad ka avaliku sektori esindajad – nii võimendame meie jaoks olulisi sõnumeid," ütles Põld.

Dubai EXPO sihtasutus kutsub kõiki ettevõtteid maailmanäitusel osalema>>

Toiduliidu juhi Sirje Potisepa sõnul kasutavad toidutööstused Eesti brändi ja sõnumeid välismesside ühisstendidel ning samuti ettevõtete ja erialaliidu tasandil tutvustades Eestit potentsiaalsetele koostööpartneritele.

"Eestit tuntakse maailmas vähe ning peame väga oluliseks ühtsete sõnumite kasutamist mitte ainult toidusektoris, vaid ka teistes sektorites ja riigi poolt laiemalt. Peame ise end nähtavamaks ja suuremaks tegema ning siin näeme ka tugevat riigi rolli," tõi ta välja.

"Meie kogemuse vastu on huvi tundnud ka mitmed välisriigid nagu näiteks Taani, Holland ja isegi Aruba ning Eesti brändi tunnustati Londonis toimunud maailma juhtival asukohaturunduse konverentsil City Nation Place Global "Best Use of Design" auhinnaga," sõnas Vilja.

"Alates 2018. aastast on paljudel eestlastel tükike meie brändist ka rahakoti vahel. Nimelt on uute ID-kaartide ja digitaalsete isikutunnistuste disainis kasutatud Eesti brändi kujunduselemente," ütles Vilja.

2017. aasta alguses tutvustas EAS avalikkusele uuendatud Eesti tutvustamise põhimõtteid, esitluspõhju, graafikat, pildipanka ning unikaalset kirjatüüpi Aino.

Plaanid 2019. aastaks

Sel aastal on plaanis jätkata materjalide täiendamist ja uuendamist. Luuakse fotod äriturismi, energeetika ning tarkade tööstuslahenduste sektori, innovaatiliste ja kõrgtehnoloogiliste toodete, e-teenuste, andmeteaduse, avaandmete ja tehisintellekti kohta.

Luuakse uued esitlused jagatud teenuskeskustele, Study in Estoniale ja uuendakse e-Eesti esitluse. Majanduskeskkonna ja e-Eesti esitlused tõlgitakse vene, hispaania, prantsuse, saksa ja hiina keelde.

Ettevõtjad toetuvad üha enam saatkondade ja diplomaatide abile>>

EASi ettevõtluse keskus koostöös erialaliitudega alustab eksportivate sektorite jaoks vajalike turundusmaterjalide väljatöötamist.

Plaanis on luua veebide loomise juhend ning koostöös Maaeluministeeriumiga luuakse Eesti toidusektorit tutvustav veebileht.

Kavas on ka koolitused turundusmaterjalide rakendajatele.

60
Tagid:
ettevõte, Eesti, ettevõtlus, EAS
Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Sputnik Eeti pressikeskus

RIA "Rossija Segodnja" vastas Eesti režiimi seadusetusele: mis ootab Sputnik Eestit

(Uuendatud 15:30 31.12.2019)
Kriminaalkaristusega ähvardamise tõttu on Sputnik Eesti toimetuse töö peatatud, kuid veebisait jätkab hiljem tegevust, teatas uudisteagentuur "Rossija Segodnja".

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. Avaldame RIA "Rossija Segodnja" pressiteenistuse avalduse täisteksti.

"Eesti võimude ähvarduse tõttu kriminaalvastutusele võtmisest paragrahvi alusel, mis näeb ette kuni viieaastase vabaduskaotuse, olid Sputnik Eesti töötajad sunnitud lõpetama töösuhte toimetusega 1. jaanuariks 2020.

Sputnik Eesti ja RIA "Rossija Segodnja" toetavad oma kaastöötajate otsust.

Kahjuks näitab kogemus, et hoolimata Eesti võimude ähvarduste näilisest absurdsusest, on ajakirjanike kriminaalvastutusele võtmine tänapäeva Euroopas reaalsus. Me ei pea võimalikuks inimeste vabadusega riskida.

Peame Eesti režiimi tegevust oma riigi kodanike suhtes avalikuks tagakiusamiseks, õiguslikuks anarhiaks, totalitarismi ilminguks ja sõnavabaduse põhimõtete kõige jämedamaks rikkumiseks, millel puudub EL-s pretsedent.

Ajakirjanike ainsaks "süüks" on nende töö Venemaa meedias.

OSCE pressiesindaja Arlem Desir on juba öelnud, et Dmitri Kisseljovi suhtes kehtestatud Euroopa Liidu individuaalsete sanktsioonide laiendamine kõikidele agentuuridele ja ajakirjanikele on suur ajakirjandusvabaduse probleem.

Astume kõik vajalikud juriidilised ja muud sammud, et Sputniku ajakirjanikud saaksid töötada, kartmata, et Eesti õiguskaitseorganid nad kriminaalvastutusele võtavad.

Toimetuse tegevus on peatatud, kuid Sputnik Eesti veebisait jätkab ka tulevikus tegutsemist. Töö täielik taastamine võtab aga aega.

Kutsume kõiki rahvusvahelisi ja Euroopa organisatsioone üles avaldama oma seisukohta Eesti võimude tegevuse suhtes. Pöördume eriti ÜRO, EL, OSCE, Venemaa ajakirjanike liidu, Euroopa Parlamendi ja "Piirideta ajakirjanike" poole.

Täname ajakirjanike kogukonda, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja rahvusvahelisi organisatsioone kolleegide toetamise eest.

Moraalne tugi on praegusel hetkel väga oluline ja seda on vaja ka tulevikus."

Ametivõimude surve Sputnik Eestile

Tänavu sügisel sattusid Sputnik Eesti töötajad silmitsi surveavaldusega ametivõimude ja rahandusasutuste poolt. Esimese hoobi andsid rahvusvaheliste pankade Eesti filiaalid, külmutades palgaülekanded ning maksu- ja muude maksete ülekanded. Tulemusena oli bürooruumide üürileandja sunnitud tühistama toimetusega sõlmitud rendilepingu.

Seejärel saatis Politsei- ja Piirivalveameti Rahapesu Andmebüroo detsembri keskel Sputnik Eesti töötajatele kirjad ähvardusega alustada kriminaalmenetlust, kui nad 2020. aasta 1. jaanuariks oma töökohalt ei lahku.

Ähvarduse ettekäändeks osutus Rossija Segodnja peadirektori Dmitri Kisseljovi kandmine tema seisukoha tõttu Ukraina sündmuste suhtes Euroopa Liidu sanktsioonide alla kuuluvate isikute nimekirja.

Samas aga ei ole Vene riigile kuuluv Rossija Segodnja (Sputnik Eesti emaagentuur) ise mitte üheski sanktsioneeritavate nimekirjas ja mitte üheski Euroopa Liidu riigis tema töötajate suhtes selliseid meetmeid ei rakendata.

Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva esitas RIA Rossija Segodnja nimel politseile avalduse kontrollida toimetuse töötajate suhtes kohaldatud sanktsioonide aluseid.

Rahvusvahelise teabeagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan on pöördunud Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi poole üleskutsega mitte lasta ajakirjanikke vahi alla võtta.

Venemaa Föderatsiooninõukogu esimees Valentina Matvijenko lubas Eestile rakendada "tundlikke meetmeid" vastusena Sputnik Eesti töötajatele osaks saanud ähvardustele.

Balti riikide ametivõinud on korduvalt Venemaa meediakanalite tööle takistusi teinud. Venemaa välisministeeriumis on sedastatud, et nende riikide tegevusliinil on ilmsed kooskõlastatuse tunnused. Meedia ahistamisjuhtumid, nagu Venemaa välisministeeriumis märgiti, "näitavad ilmekalt, kui palju tegelikult maksavad Vilniuse, Riia ja Tallinna demagoogilised avaldused ustavusest demokraatia ja sõnavabaduse põhimõtetele."

Lugege lisaks:

Tagid:
Venemaa, Eesti, ajakirjanikud, kriminaalvastutus, RIA Rossija Segodnja, sõnavabadus, Sputnik Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Meedialahingud
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega