Elron toetab Teeme Ära talgulisi soodsama rongisõiduga

Elron toetab Teeme Ära talgulisi soodsama rongisõiduga

59
(Uuendatud 13:49 26.04.2019)
Alates 27. aprillist kuni 5. maini saavad kõik Teeme Ära talgulised, kes sõidavad 5-liikmelise või suurema seltskonnaga, nautida poole hinnaga rongisõitu.

TALLINN, 26. aprill — Sputnik. Rongisõidu soodustuse saamiseks tuleb Teeme Ära talgulistel eelnevalt oma reisisoovist märku anda.

Elroni rongijuht Martin Merisalu tõi esile, et kuigi Eesti on hinnatud tänu enda puhtale loodusele ja enamike inimeste jaoks on puhas keskkond oluline, siis on jätkuvalt neid Eesti piirkondi, kus eriti talveperioodi järel võib kogunenud prügi ja prahti näha seal, kuhu see kuuluma ei peaks – seda eriti linnade vahetus läheduses ja seal, kus inimasustus on väiksem, edastab portaal Teemeara.

"Enim on kõrvalistel aladel ja perroonide ümbruses näha prahti just kevadel pärast lume sulamist. Tõenäoliselt on prahti metsa ja põllu äärde toonud nii tuul, kuid kardetavasti ka inimesed, kes pole prügi kahjulikkusele looduses enda tegevusega mõelnud," kirjeldas Merisalu.

Elroni rongijuht nentis, et kuigi Teeme Ära talgute raames koristatakse tänuväärselt üle Eesti olulisi piirkondi, siis näeb ta ka aastaringselt, kuidas eestlased enda elukeskkonda hoiavad – kohas, kus ühel nädalal võis olla prügi, seda sageli enam mõne päeva või nädala pärast ei ole, sest mõni tubli mööduja on selle ära koristanud.

"Piirkonniti paistab raudteeäärsetest piirkondadest puhtuse poolest silma just Lõuna-Eesti," tõi Elroni rongijuht Martin rongiaknast avanevat vaatepilti esile.

Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg nentis, et Elron hindab enda tegevuses keskkonnasõbralikkust, mistõttu elatakse reisirongiliikluse teenusepakkujana kaasa ka Teeme Ära talgutele, tänu millele saavad ka need alad, mille eest igapäevaselt ehk keegi hoolt kandma ei pea, taas puhtamaks.

Mis saab tekkinud olmejäätmetest edasi?>>

Eestis loodust tuli koristama 9500 inimest
© Фото : Riigikantselei

"Sel aastal on Elron otsustanud Teeme Ära talgupäevadele kaasa aidata, pakkudes 27. aprillist kuni 5. maini talgugruppidele reisimisel soodsamat piletihinda. Kõik talgulised, kes sõidavad 5-liikmelise või suurema seltskonnaga, saavad vähemalt ühe talguhundi passi esitamisel soodsama rongipileti kogu grupile ette osta. Talgugrupi pileti saamiseks tuleb Elronile oma reisisoovist kirjutada e-maili aadressil info@elron.ee. Pakkumine kehtib nii tava- kui ekspressreise kasutades, kuid enda talgureis tuleb registreerida eelneva päeva pärastlõunaks," tõi Adamberg esile.

Elroni kommunikatsioonijuht lisas, et kuna rongiga saab erinevatesse paikadesse üle Eesti, on keskkonnasõbralik rong talgutele sõitmiseks igati asjakohalik valik.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Tarmo Tüür lisas, et Teeme Ära talgutel osaleb sel aastal kümneid tuhandeid inimesi ning kõik oma vabast ajast ja tahtest.

"Väga hea meel on näha, et talguliste panust märgatakse ja tunnustatakse ka talgupäeva partnerite poolt. Rongiga on hea talgutele kohale jõuda nii suurema seltskonnaga kui ka klassiga, sest just õpilasi on tänavu talgutel tavapärasest rohkem osalemas," lausus Tüür.

Ta rõhutas, et just praegu on õige aeg valida talguveebist endale sobivad talgud ning panna end talgutele kirja.

Maailmakoristuse algataja: keskkonnahoiu uus tegelikkus lähtub Eestist>>

Teeme Ära talgupäev on kümnete tuhandete eestimaalaste igakevadine suursündmus, et tulla kokku ja teha üheskoos ära kodupaiga kõige vajalikumad tööd. 2018. aastal korraldati üle Eesti kokku 2177 talgut, millest võttis osa 53 128 inimest ehk 4% eestimaalastest.

Elron toetab Teeme Ära talgupäeva korraldust juba viiendat aastat.

Teeme Ära Maailmakoristus

15. septembril 2018 leiab aset ülemaailmne koristuspäev, mille käigus astutakse ühiselt globaalse prügiprobleemi vastu enamikes riikides üle maailma, vahendas uudiste portaal Sputnik Eesti.

Läbi ühise prügikoristuse sünnib maailma suurim positiivne kodanikuaktsioon. Kujutlege võimast "rohelist lainet", mis algab Uus-Meremaalt ja lõpeb Hawaiil ning mille raames tegutsevad ühise eesmärgi nimel samal päeval koos sajad miljonid inimesed.

Teeme Ära Maailmakoristus on kodanikualgatuslik massiliikumine, mis sündis 2008. aastal Eestis, kui 50 000 inimest tulid kokku ühise eesmärgiga puhastada terve riik prügist kõigest viie tunniga. Pärast seda on Teeme Ära "üks-riik-päevas" mudelit levitatud üle kogu maailma.

Teeme Ära rahvusvahelise liikumisega on liitunud enam kui 150 riiki ja koristanud rohkem kui 20 miljonit inimest.

"Teeme ära!" talgupäevast võttis osa üle 50 000 inimese>>

Tänaseks on Teeme Ära kasvanud Eesti suurimaks ja mõjukaimaks rahvusvaheliseks liikumiseks. Teeme Ära SA on üks ÜRO Keskkonnaprogrammi akrediteeritud partnerist. 2017. aastal pälvis Teeme Ära Euroopa Parlamendi Euroopa Kodaniku auhinna.

Samas pole Teeme Ära kunagi tähendanud üksnes prügi koristamist. Sihiks on maailmakogukonna ühendamine, teadlikkuse tõstmine ja tõelise muutuse elluviimine, et saavutada puhas ja terve planeet, mis on kingitus meile kõigile.

59
Tagid:
rong, talgud, Elron, Teeme ära