Ilm püsib põhiliselt sajuta ja tuleoht tõuseb erakordselt suureks, illustreeriv foto

Ilm püsib põhiliselt sajuta ja tuleoht tõuseb erakordselt suureks

74
(Uuendatud 16:48 17.04.2019)
Põhja-Euroopa kohal püsib võimas kõrgrõhuala ja Eesti jääb selle mõjusfääri ning seetõttu püsib lähiajal ilm põhiliselt sajuta ning tuleoht tõuseb erakordselt suureks.

TALLINN, 18. aprill — Sputnik. Neljapäeval, 18. aprillil võib õhukesi kõrgeid pilvi enam olla, aga sadu neist ei tule. Tuul on nõrk ja enamasti põhjakaarest. Õhutemperatuur on öösel -2..+3, päeval 12..17, meremõjuga rannikul jääb alla 10°C, teatab portaal Ilmategija internetis

Suurel Reedel, 19. aprillil läheneb ida poolt mööduva madalrõhkkonna lohk ja lisab niiskust. Eelnevate päevadega võrreldes on pilvi enam, aga ilm püsib ikka sajuta. Tuul on öösel nõrk ja muutliku suunaga, päeval puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -2..+2, päeval 13..17, meremõjuga rannikul kuni 10°C.

Tallinna kevade kroonika - 1. päev >>

Laupäeval, 20. aprillil on idapoolse madalrõhkkonna mõjul samuti laialdaselt pilvi. Ilm on enamasti sajuta, Eesti äärmises idaservas siiski üksik vihmasabin välistatud pole. Tuul on valdavalt põhjakaarest ja nõrk, rannikul öösel veidi tuntavam. Õhutemperatuur on öösel +1..+5, päeval 10..15, põhjakaare tuulele avatud rannikul kuni 8°C.

Pühapäeva, 21. aprilli öösel ulatub Eesti kohale nõrk madalrõhuvöönd ja kohati võib ka veidi vihma sadada. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Päev on tõusva õhurõhu foonil selgem ja enamasti sajuta ning mõõduka lõunakaare tuulega. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, Kirde-Eestis võib veidi alla 0°C langeda, päeval 11..15, meremõjuga rannikul kuni 9°C.

Esmaspäeval, 22. aprillil liigub Norra merelt üle Skandinaavia põhjatipu madalrõhkkond ja selle survel muutub Läänemere ääres edela- ja läänetuul tugevamaks. Lisandub ka pilvi, aga sajud tõenäoliselt meile ei ulatu. Õhutemperatuur on öösel +1..+6, päeval 13..17, meremõjuga rannikul kuni 10°C.

Teisipäeval, 23. aprillil tugevneb taas kõrgrõhkkond, mille serva mööda kandub edelavoolus meile soe õhumass. Pilvi on hõredamalt ja ilm on sajuta. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel +1..+6, päeval 14..19, meremõjuga rannikul kuni 10°C.

Kolmapäev, 24. aprill on kõrgrõhkkonna servas vaid üksikute pilverünkadega ja sajuta. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel +1..+6, päeval 15..19, meremõjuga rannikul kuni 10°C.

Käes on vaikne nädal

Vaikne nädal ehk suur nädal ehk kannatusnädal on nädal palmipuudepühast ülestõusmispühani. Suur nädal on Kristuse viimane avaliku tegevuse nädal, pärast ristisurma ja ülestõusmist on ta ilmunud vaid valituile.

Tähtsamad pühad sel nädalal on palmipuudepüha, suur neljapäev, suur reede ja vaikne laupäev; neile järgnevad ülestõusmispühad.

© RIA Novosti.
Kuidas värvida mune

Kehtib juba nädala nimetuses peegelduv vaikuse nõue ja keeld müra teha või kärarikkaid töid ette võtta, sest muidu on oodata piksekahju.

Ülestõusmispühad ehk lihavõttepühad ehk lihavõtted ehk paasapühad, argikeeles ka munadepühad[1] on kristluses liikuvad pühad, mis algavad esimesel täiskuu pühapäeval pärast kevadist pööripäeva. Pühad mälestavad Jeesus Kristuse surnuist ülestõusmist pärast ristilöömist. Samale ajale jääb ka maausuliste kiigepüha ehk munapüha. (Allikas: Vikipeedia).

74
Tagid:
tuleohtlik, Suur reede, Ülestõusmispühad, kevad, Eesti, ilm
Samal teemal
Sõnades "Haud on tühi!" peitub kogu kristliku usu tuum
Lähinädalal lubatakse ilma soojenemist