Totaalse etteütluse koordinaatorid korraldasid videosilla

Totaalse etteütluse koordinaatorid korraldasid videosilla

95
(Uuendatud 13:23 09.04.2019)
2019. aasta "Totaalse etteütluse" koordinaatorid Eestist, Venemaalt, Valgevenest ja Gruusiast kõnelesid sellekohase videosilla käigus rahvusvahelise haridusliku aktsiooni ettevalmistamise eripäradest nendes riikides.

TALLINN, 9. aprill — Sputnik. Kolm päeva enne tänavuse "Totaalse etteütluse" kirjutamist tõi Sputnik omavahel kokku "Totaalse etteütluse" koordinaatorid Eestist, Venemaalt, Valgevenest ja Gruusiast, et nad räägiksid tolle rahvusvahelise haridusliku aktsiooni ettevalmistamise eripäradest nendes riikides.

Olga Rebkovets "Totaalse etteütluse" saladustest RIA Novosti podcasti projektis >>

Ühtekokku on 2019. aasta "Totaalse etteütluse" raames osalemisest teatanud 336 linna üle kogu maailma ja 800 asulat Venemaal. Tänu sellele, et soovi etteütlust kirjutada on avaldanud isegi seitse polaaruurijat Antarktikas, on "Totaalne etteütlus 2019" hõlmanud nüüd kõik kuus maakera kontinenti.

Asjaomane, tänavusele "Totaalsele etteütlusele" pühendatud videosild Tallinna, Moskva, Minski ja Tbilisi vahel toimus teisipäeval, 9. aprillil Sputnik Eesti pressikeskuses, täpsemalt saab sellest lugeda portaali venekeelses osas.

"Totaalne etteütlus" on ülemaailmne projekt, mis ühendab kõiki, kes oskavad või tahavad vene keeles kõnelda ja kirjutada. 13. aprillil toimub see haridusalane ettevõtmine juba 15. korda ja hõlmab oma kirjaoskust kontrollida soovijaid kaheksakümnes riigis. Käesoleval aastal saab esmakordselt "Totaalse etteütluse" pealinnaks välismaine paik – Eesti pealinn Tallinn.

"Totaalse reisi" autokolonnis osalejad, kes sõitsid läbi kogu Venemaa, jõudsid viimaks oma marsruudi lõpp-punkti, et anda Tallinnale üle "Totaalse etteütluse" pealinna rändtiitel.

"Totaalsed reisijad" jõudsid Tallinna >>

Vladivostokist 11. märtsil väljunud "Totaalse reisi" autokolonn saabus laupäeva, 6. aprilli õhtul Eestimaa pealinna. Sputnik Eesti korrespondent kohtus ralli osalejatega Tallinna piiril ja uuris, kuidas teeolud olid.

95
Teema:
"Totalnõi diktant" Tallinnas (12)