Uus harjutusväli teeb kuperjanovlaste elu lihtsamaks

Uus harjutusväli teeb kuperjanovlaste elu lihtsamaks

79
(Uuendatud 14:22 04.04.2019)
Kuperjanovi ajateenijad ja reservväelased harjutavad Nursipalus lahinglaskmisi.

TALLINN, 4. aprill — Sputnik. Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijad ja reservväelased kinnistavad sel ja järgmisel nädalal lahinglaskmistega Nursipalu harjutusväljal kaitses ja rünnakul tegutsemise oskusi, teatas kaitseväe peastaap.

"Nursipalu harjutusväli on arenduse käigus nii palju suuremaks kasvanud, et saame siin juba rühma manöövrit ja laskmist korraldada. Siin on palju vaba ruumi ja maad saamaks korraldada miinipilduja laskmist, mida varasemalt teha ei saanud," ütles laskmiste planeerija-ohvitser kapten Kaspar Põder.

Laskmistel osalevad pea kõik Kuperjanovi jalaväepataljoni toetusrelvad ning neid toetab reservõppekogunemisel olev 120mm miinipildujapatarei, mis koosneb 2-6 aasta eest ajateenistuse läbinud reservväelastest.

"Mehed on väga heal tasemel," ütles reservõppekogunemist juhtiv nooremleitnant Innar Ploom. "On mõningaid asju mida on vaja meelde tuletada, kuid oskuste tase on sama kui ajateenistuse lõpus või kohati isegi parem. Tegevused miinipilduja ja lahingumoona käsitsemisel on kindlad, sujuvad ja vilunud."

Kui reservväelased naasevad värskendatud teadmiste ja oskustega peagi koju, siis ajateenijatest kuperjanovlastel seisab ees veel pea kaks kuud väljaõpet, mis kulmineerub õppusega "Kevadtorm" ning kompanii taseme lahinglaskmistega kaitseväe keskpolügoonil Virumaal.

Scoutspataljoni soomusüksused lihvivad Lätis laskeoskust>>

Nursipalu harjutusväli paikneb Võru maakonnas Rõuge ja Võru vallas, Võru linnast umbes 12 km kaugusel lääne suunas. Harjutusvälja territooriumi lõunapoolne osa paikneb Rõuge vallas. Looduslikult haarab suurema osa väljakust enda alla Kerretu soo.

Nursipalu harjutusvälja piir on tähistatud valge- ja punasetriibuliseks värvitud piiripostide või puudega. Teedele ja radadele on paigaldatud statsionaarsed ning vajadusel ajutised tõkkepuud, mille juurde pannakse potentsiaalselt ohtliku tegevuse korral tõkestajad, kes tagavad inimeste mittesattumise ohualale.

NATO õppused Norras lähevad liitriikidele kalliks maksma>>

Harjutusväljale on paigaldatud lipumastid, kuhu üks tund enne ohtliku tegevuse algust heisatakse punased hoiatuslipud. Sellised märguanded on kasutusel laskeharjutuste, käsigranaadi viskeharjutuste, lõhke- ja demineerimistööde korral. Informatsiooni saamiseks harjutustest on harjutusvälja ümbrusesse paigaldatud infotahvlid.

Tahvlitel on üleval harjutusvälja skeem koos tähtsamate objektidega (hooned, veekogud jne), harjutusvälja tähistamise ja sulgemise kord ning kasutamise graafik kuni kahe nädala osas, samuti harjutusvälja vastutava isiku kontaktandmed.

Nursipalu harjutusväli on asutatud Vabariigi Valitsuse 14. veebruari 2008. a.

79
Tagid:
Nursipalu harjutusväljak, Kuperjanovi jalaväepataljon, kuperjanovlased, ajateenija