Eesti president Kersti Kaljulaid

Presidendi kantselei palus kohtumist Vladimir Putiniga

156
(Uuendatud 13:51 02.04.2019)
Eesti president Kersti Kaljulaid võib Moskva visiidi ajal kohtuda oma kolleegi Vladimir Putiniga. Riigipea kantselei saatis esmaspäeval Venemaa poolele sellekohase taotluse.

TALLINN, 2. aprill — Sputnik. Kuigi Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi Moskva külastamise ajakava pole veel kinnitatud, loodab ta kohtuda Vene riigipea Vladimir Putiniga, teatab TASS riigipea kantseleile viidates. Vene poolele jõudis vastav ametlik taotlus. 

President Kersti Kaljulaid sõidab töövisiidile Moskvasse >>

Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi töövisiit Moskvasse on plaanitud 18. aprilliks. Riigipea külastab Venemaa pealinna, et osaleda Eesti Vabariigi saatkonna remondijärgsel avatseremoonial. Varem teatas Kaljulaid, et on valmis Moskvasse tulema alles pärast Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimist.

President Kersti Kaljulaid
© AP Photo / Aleksey FILIPPOV

President Vladimir Putin ei ole veel Eesti Vabariigi presidendiga kohtunud. Ent Venemaa presidendi sekretär Dmitri Peskov märkis, et ta sellise kohtumise võimalikkust välistada ei saa.

Ekspertide ja poliitikute seisukohad Eesti presidendi eelseisva visiidi kohta Moskvasse erinesid. Mõned inimesed nägid kaheksa aasta jooksul esimeses Eesti riigipea visiidis Venemaale signaali Tallinna valmisolekust taastada Moskvaga kahepoolsed suhted.

Sellist arvamust väljendas Sputnik Eestile antud intervjuus näiteks endine reformierakondlane Igor Grjäzin. Tema meelest on "hea, et Eesti president leidis ettekäände", demonstreerimaks Eesti-poolset hea tahte žesti. "Vähemalt näitame, et suhtume Venemaasse normaalselt," ütles Euroopa Parlamendi liige.

Presidendile pannakse palka juurde >>

Temaga nõustub ka Eesti Ühendatud Vasakpartei liige ja poliitik Aleksandr Apolinsky. Tema arvates ei ole see Eesti poolelt "mitte ainult märk, vaid konkreetne samm kahepoolsete suhete suunas", kuna Kersti Kaljulaidi visiit Venemaale näitab Eesti valmisolekut kahepoolseks dialoogiks mitte ainult kultuuriküsimustes, vaid ka teistes valdkondades, alustades piirileppest ja lõpetades majanduslike ning poliitiliste kokkulepetega.

156
Tagid:
Moskva, Vladimir Putin, Kersti Kaljulaid, president, tippkohtumine, Venemaa, Eesti
Teema:
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)
Samal teemal
Kavandatava võimuliidu volikogud toetavad valitsusliidu moodustamist
Kaljulaid kuulutas välja Euroopa Parlamendi valimised