Iga neljas töötaja ootab võimalust lahkumiseks, illusreeriv foto

Iga neljas töötaja ootab võimalust lahkumiseks

63
(Uuendatud 12:21 05.03.2019)
Iga neljas töötaja kavatseb praeguselt töökohalt lahkuda esimesel sobival võimalusel, näitab töövahendusportaali GoWorkaBit suur töösurfi-uuring.

TALLINN, 5. märts — Sputnik. Tööga hõivatud inimestest 55% on vähemalt kaalunud lähiajal töökoha vahetamist, veerand on otsustanud kas lahkuda esimesel võimalusel või otsib aktiivselt uut töökohta, vahendab Pealinn.

"Kõrgema palga kõrval seisavad töövahetuse põhipõhjuste seas veel karjääriredelil seismajäämine ja vähene professionaalne väljakutse," rõhutas GoWorkaBit'i juhataja Kristjan Vanaselja. "See on sõnum eeskätt juhtidele, sest selge karjäärimudeli ja professionaalse eneseteostuse eest vastutavad nemad."

Inimesed on valmis kodust töötamise nimel töökohta vahetama >>

Hõivatud eestimaalastest kuus protsenti otsib aktiivselt uut töökohta ning 18 protsenti ehk pea iga viies kavatseb vahetada töökohta esimese sobiva võimaluse avanemisel. 30 protsenti vastas, et kuigi pole kindlat otsust langetanud, on nad lähiajal töökoha vahetamist vähemalt kaalunud. Alla poole ehk 45 protsenti kinnitas, et hetkel töökoha vahetamisele ei mõtle.

Kõige tõenäolisemalt vahetavad töökohta 25-34 aastased töötajad, kellest lausa kaks kolmandikku on vähemalt kaalunud lähima 12 kuu jooksul töökoha vahetamist. Kõige vähem otsivad uut tööd 65 aastased ja vanemad töötajad, neist on seda vähemalt kaalunud iga neljas töötaja.

Kolmveerand töökohavahetust kavandavatest inimestest soovib lähiaastail rohkem teenida, kuid Vanaselja kinnitusel on olulised hoopis tähtsuselt järgmised soovid.

"Ligi pooled neist kinnitasid, et soovivad järgmistel aastatel töötada rohkem inimestega kes neile meeldivad ning soovivad ka vähem tööd teha ja rohkem enda peale mõelda," rõhutas Vanaselja.

Pea veerand töötajatest kavatseb lähiajal töökohta vahetada, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti ka jaanuari lõpus. Iga teine töötaja on saanud kutseid tööle kandideerimiseks. Tööpakkumistele on avatud 75% töötajatest. Suurem osa tööandjatest (70%) plaanib lähiajal värvata uusi töötajaid.

Põhja-Tallinn katsetab vabamat töögraafikut >>

Iga viies Eesti töövõtja teeb ületunde nende eest tasu saamata, näitab tööportaali CV Keskus.ee värske küsitlus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti novembri lõpus. Ületunde — nii tasustatud kui ka tasustamata kokku — tuleb ette pea igal teisel töötajal.

4000 töövõtjat hõlmanud uuring näitab, et 45 protsendil Eesti töötajatel on ületunnid levinud osa tööst, kusjuures 21 protsenti ei saa tehtud ületundide eest lisatasu.

Ületunde tuleb enim ette juhtidel ning see tuleb tihtipeale töötajate rahulolu arvelt. Hiljuti korraldatud uuring näitas, et juhtimiskvaliteediga on rahulolematud kaks kolmandikku töötajatest, märkis CV keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt.

Rahvusvahelisest uuringust, milles osales 366 139 töötajat ja 6180 värbamiskonsultanti 197-st erinevast riigist, selgus, et kolmveerand kõrgharidusega tööjõust ihkab välismaale.

Riik, kus maailma talendid enim töötada sooviksid, on USA. Eesti ei ole oma edetabelikohta nelja aastaga parandanud.

Kõige enam pakuvad Eesti inimestele huvi Soome, Ameerika Ühendriigid, Rootsi, Suurbritannia, Norra, Saksamaa, Hispaania, Austraalia, Holland ja Kanada.

63
Tagid:
majandus, ühiskond, töötaja, töö
Samal teemal
Kolmveerand kõrgharidusega tööjõust ihkab välismaale
Tööränne Eestisse mullu enam kui kahekordistus
Riik pakub taas tasuta tööalaseid koolitusi
Mullu kasvas hüppeliselt Eestis lühiajaliselt töötajate arv