Aastapäeva pidustused toovad muudatusi ühistranspordis

Aastapäeva pidustused toovad muudatusi ühistranspordis

79
(Uuendatud 16:20 23.02.2019)
Kaitseväe aastapäevaparaad Vabaduse väljakul ja välikontsert Islandi väljakul toovad nädalavahetusel Tallinna ühistranspordis kaasa ajutisi ümberkorraldusi.

TALLINN, 23. veebr — Sputnik. Kesklinna läbivad bussi-, trammi- ja trolliliinid on selleks ajaks ümber suunatud või toimuvad ajutised seisakud ning jätkavad tavapärast tööd peale pidustusi, teatab Tallinna linnavalitsus

Paraadi ettevalmistamise ajal 23. veebruaril vahemikus kell 19.00-24.00 on ühissõidukite liiklus piiratud Vabaduse väljakul, Toompea ja Harju tänaval, Kaarli ja Mere puiesteel, Pärnu ja Narva maanteel, mistõttu kõik neid piirkondi läbivad bussiliinid on selleks ajaks ümber suunatud ning trammi- ja trolliliinidel tehakse ajutisi peatusi ja ühissõidukid sõidavad vastavalt liiklusreguleerijate korraldustele.

Vabaduse väljakul peetakse paraadi peaproov >>

"Pingutame selle nimel, et tagada maksimaalselt sujuv ühistranspordi toimumine ka pidustuste nädalavahetusel, kuid palume sõitjatelt kannatlikkust ja varuda sihtpunkti jõudmiseks tavapärasest rohkem aega," ütles Tallinna Linntranspordi bussiliiklusteenistuse juht Meelis Tartu.

"Samas on ühistransport 24. veebruari hommikul ilmselt muretuim variant osaleda riigilipu pidulikul heiskamisel Pika Hermanni torni," lisas ta.

24. veebruaril suletakse alates kell 12 kõik Vabaduse väljaku piirkonda läbivad bussi-, trammi-, ja trolliliinid, mis avatakse kohe peale paraadi lõppu orienteeruvalt kell 13.00.

Samal päeval korraldatakse ühistranspordiliiklus ümber ka Islandi ja Teatri väljakul, kus toimub välikontsert "Aja mustrid", mille tõttu suletakse osaliselt Rävala puiestee ning väljakutega piirnevad tänavad.

Liikumiste paremaks planeerimiseks ühistranspordiga saab veebilehelt reaalajas näha ka ühistranspordi sõidukite paiknemist linnas. Selleks tuleb vasakust menüüst valida "Veebikaart" ning peatustele lisaks aktiveerida ka sõidukite kuvamise võimalus ("Näita sõidukeid").

President usaldas kaitseväele paraadiks mõõga nr 0001
© Estonian Defence Forces Randolf Reiljan

Detailsema info Tallinna ühistranspordi korraldusest 23. ja 24. veebruaril leiate siit.

Tallinnas Vabaduse väljakul peetavast aastapäevaparaadist võtab osa üle 900 osaleja ja ligi poolsada ühikut tehnikat, kokku osaleb paraadil 45 lippu, neli kompaniid, kaks patareid, 15 rühma ja kaks orkestrit, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Liitlastest on paraadil esindatud Saksamaa, Taani, Prantsusmaa, Läti, Leedu, Poola ja Ameerika Ühendriikide liputoimkonnad. Samuti osalevad paraadil NATO Eesti lahingugruppi kuuluvad Ühendkuningriigi ja Belgia üksused ning Ameerika Ühendriikide merejalaväelaste üksus.

Plaanide kohaselt näeb paraadil ka Ühendkuningriigi tanki Challenger, liikursuurtükki AS90 ja Belgia jalaväe lahingumasinat Piranha. Sobiva ilma korral teevad paraadist ülelennu erinevad Eesti ja liitlaste õhuvahendid.

Ratas kutsus aastapäevakõnes üksteist kuulama >>

24. veebruaril 2019 on Eesti Vabariigi iseseisvuse väljakuulutamise 101. aastapäev. 16. aprillist 2017 tähistatakse Eestis laialdaselt Eesti Vabariigi saja aasta juubelit, mis kestab kolm aastat - kuni 2. veebruarini 2020, mil täitub 100 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest, teatas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Venemaa president Vladimir Putin soovis president Kersti Kaljulaidile ja kogu Eesti rahvale õnne ja edu iseseisvuspäeva puhul
© Sputnik / Алексей Никольский

2019. aastal keskenduvad EV100 üritused Eesti Vabadussõja 100. aastapäevale. Sel puhul toimub kogu Eestis hulgaliselt juubeliüritusi.

Venemaa president Vladimir Putin soovis president Kersti Kaljulaidile ja kogu Eesti rahvale õnne ja edu iseseisvuspäeva puhul, edastas uudisteportaal Sputnik Eesti reedel.

Telegramm, milles Venemaa riigipea õnnitleb oma Eesti kolleegi Eesti Vabariigi iseseisvuse aastapäeva puhul, andis adressaadile üle Venemaa Föderatsiooni suursaatkond Eestis.

"Lugupeetud proua president, võtke vastu minu õnnitlused rahvuspüha - Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva puhul. Soovin Teile ja kogu Eesti rahvale õnne, heaolu ja edu," öeldakse Vladimir Putini õnnitlustelegrammis.

79
Tagid:
ühistransport, Vabaduse väljak, Tallinn, Eesti, Vabariigi aastapäev
Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Samal teemal
Tallinnas muudetakse paraadi tõttu liikluskorraldust
Rakveres saab näha võidupüha paraadi
Võidupüha paraadi tarvis taastatakse Ameerika tank