President usaldas kaitseväele paraadiks mõõga nr 0001

President usaldas kaitseväele paraadiks mõõga nr 0001

112
(Uuendatud 14:22 23.02.2019)
President Kersti Kaljulaid andis laupäeva hommikul kaitseväe liputoimkonnale üle kaitseväe ohvitseri mõõga number 0001. Mõõk on antud kasutamiseks kaitseväe paraadil 24. veebruaril.

TALLINN, 23. veebruar — Sputnik. "Lahingus pole oluline mitte see, kes on sinu vastas, vaid see, kes seisab sinu kõrval. Eesti Kaitseväe tänaste ohvitseride ja kindralite kõrval seistes ei tundu ükski oht liiga hirmus, ning meie diplomaatilise rinde võitlejatel, sh minul, on väga kindel seljatagune," kirjutas president Kaljuliad sotsiaalmeedias

"Just seda rääkisin täna paraadiks valmistuvale reservohvitseride liputoimkonnale Kaitseväe ohvitserimõõka nr 0001 ning Veiko-Vello Palmile brigaadikindrali auastmetunnuseid üle andes," seisab postituses. 

100 aastat Eesti Vabariiki >>

"Brigaadikindral Palmi on ohvitseriks ja kaasaegses juhiks kujundanud Eesti kaitsevägi – ning teistpidi on paljud meie sõjalise riigikaitse edulood just tema nägu. Kaasaegne kaitseplaneerimine, liitlaste lahingugrupi lõimimine 1. jalaväebrigaadi ning ajateenijatesse kaasaegse suhtumise juurutamine on vaid mõned näited," kirjutas riigipea. 

Tallinnas Vabaduse väljakul peetavast aastapäevaparaadist võtab osa üle 900 osaleja ja ligi poolsada ühikut tehnikat, kokku osaleb paraadil 45 lippu, neli kompaniid, kaks patareid, 15 rühma ja kaks orkestrit, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Liitlastest on paraadil esindatud Saksamaa, Taani, Prantsusmaa, Läti, Leedu, Poola ja Ameerika Ühendriikide liputoimkonnad. Samuti osalevad paraadil NATO Eesti lahingugruppi kuuluvad Ühendkuningriigi ja Belgia üksused ning Ameerika Ühendriikide merejalaväelaste üksus.

Plaanide kohaselt näeb paraadil ka Ühendkuningriigi tanki Challenger, liikursuurtükki AS90 ja Belgia jalaväe lahingumasinat Piranha. Sobiva ilma korral teevad paraadist ülelennu erinevad Eesti ja liitlaste õhuvahendid.

Ratas kutsus aastapäevakõnes üksteist kuulama >>

24. veebruaril 2019 on Eesti Vabariigi iseseisvuse väljakuulutamise 101. aastapäev. 16. aprillist 2017 tähistatakse Eestis laialdaselt Eesti Vabariigi saja aasta juubelit, mis kestab kolm aastat - kuni 2. veebruarini 2020, mil täitub 100 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest, teatas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Venemaa president Vladimir Putin soovis president Kersti Kaljulaidile ja kogu Eesti rahvale õnne ja edu iseseisvuspäeva puhul
© Sputnik / Алексей Никольский

2019. aastal keskenduvad EV100 üritused Eesti Vabadussõja 100. aastapäevale. Sel puhul toimub kogu Eestis hulgaliselt juubeliüritusi.

Venemaa president Vladimir Putin soovis president Kersti Kaljulaidile ja kogu Eesti rahvale õnne ja edu iseseisvuspäeva puhul, edastas uudisteportaal Sputnik Eesti reedel.

Telegramm, milles Venemaa riigipea õnnitleb oma Eesti kolleegi Eesti Vabariigi iseseisvuse aastapäeva puhul, andis adressaadile üle Venemaa Föderatsiooni suursaatkond Eestis.

"Lugupeetud proua president, võtke vastu minu õnnitlused rahvuspüha - Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva puhul. Soovin Teile ja kogu Eesti rahvale õnne, heaolu ja edu," öeldakse Vladimir Putini õnnitlustelegrammis.

112
Tagid:
Vabariigi aastapäev, mõõk, paraad, Kersti Kaljulaid, Eesti kaitsevägi
Samal teemal
Presidendi intervjuu - Eestis elava vene rahva mõnitamine
President Kaljulaid rääkis Ivanka Trumpiga Eesti e-riigist
Kaljulaid kuulutas välja Euroopa Parlamendi valimised
Grigorjan: riigipead ma austan, aga tõde on hinnalisem