Teletupsud, illustreeriv foto

Ei rassismile: "Teletupsud" protesteerivad rahvuslaste tõrvikurongkäigu vastu

470
(Uuendatud 12:31 23.02.2019)
Tuntud Eesti feminist Nika Kalantar korraldab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) tõrvikurongkäigu ajal selle vastase värvika ja alkoholivaba piketi – teletupsude kostüümide, erksavärviliste maskide ja valju muusikaga.

TALLINN, 23. veebruar - Sputnik. Protestiaktsioon, nagu ka tõrvikurongkäik, toimub Tallinnas Eesti iseseisvuspäeval - pühapäeval, 24. veebruaril.

EKRE pikett Kohtla-Järvel: õppetöö koolides ainult eesti keeles >>

Kohaliku feministliku liikumise aktivisti Nika Kalantari korraldusel toimub Eesti Politsei- ja Piirivalveametis registreeritud "protestimeeleavaldus rahvusliku tõrvikurongkäigu vastu".

Ника Калантар
из личного архива Ники Калантар
Nika Kalantar

Protestiaktsioon toimub Vabaduse väljaku lähedal, Harju tänav 30, tõrvikurongkäigu alguses. Üritusel on ka kõigile kasutajatele mõeldud lehekülg sotsiaalvõrgustikus.

Sädele ja ära ole nats

"Meie plaan on vali muusika, sära, ruuporid ja viled. Me seisame tänavanurgal säravate ja rõõmsameelsetena. See ei ole vägivallaaktsioon, vaid niinimetatud õõnestusstrateegia. Humoorikad plakatid on teretulnud. Riietuge nii värvikalt kui võimalik. Kes tuleb teletupsu kostüümis, on kangelane. Soovi korral saate teha loomakujulise näomaalingu," kirjutavad korraldajad, selgitades, et asja mõte on "välja näha mitte hirmuäratavate, vaid naeruväärsetena, sest rassism on absurdne."

Скриншот публикации в Facebook
© Sputnik /
Ürituse lehekülg sotsiaalvõrgustikus

Kuna teletupsude pikett ei ole kuidagi seotud Riigikogu valimistega, paluvad korraldajad tungivalt osalejaid mitte kaasa tuua riigilippe ega erakonnasümboolikat.

Tõrvikurongkäik

Vaatamata sellele, et Eesti iseseisvuspäeval Tallinna kesklinnas toimuv tõrvikurongkäik sarnaneb kunagi natsi-Saksamaal populaarsete tõrvikurongkäikudega, nimetavad EKRE liikmed oma üritust "rahva ühiseks peoks".

"Tegemist ei ole protestiüritusega, vaid kogu eesti rahva ühise peoga, kus tähistada eestlaste vabadust ja iseotsustusõigust. Tõrvik ehk teejuht pimeduses on eestlaste vabadusvõitluse sümbol," tsiteerib EKRE võrguleht juhatuse liiget Siim Pohlakut.

Rahvuskonservatiivid loodavad, et tõrvikurongkäigul osaleb mitmeid tuhandeid inimesi. EKRE andmetel osales 2017. aastal üritusel üle kolme tuhande ja 2018. aastal üle viie tuhande inimese.

Rongkäik toimub vanalinna tänavatel ja naaseb tunni aja pärast Vabadussõja mälestusmärgi jalamile, kus mõttekaaslastele esineb tuntud "vabaduslaulik" Tõnis Mägi.

470
Tagid:
pikett, tõrvikurongkäik, feministlik, Vabariigi aastapäev, EKRE
Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Samal teemal
EKRE teedeehituslubadus maksab kaheksa aastaga 2,2 miljardit eurot
Millisest "sõnavabadusest" unistab EKRE
EKRE: Ida-Virumaa venestamispoliitika viib selle langemiseni Venemaale