Jaan Poska mälestusmärk

Kesklinna mälestusmärgid said iseseisvuspäevaks sinimustvalged sallid

69
(Uuendatud 18:41 22.02.2019)
Kümmekond riigi- ja kultuuritegelaste mälestusmärki ning skulptuuri Tallinna kesklinnas said Eesti Vabariigi 101. sünnipäevaks kaela sinimustvalge salli.

TALLINN, 22. veebr — Sputnik. Kesklinna valitsuse juhid panid täna sallid kaela Gustav Ernesaksa, Jaan Poska, Friedrich Reinhold Kreutzwaldi, Voldemar ja Elfriede Lenderi, Anton Hansen Tammsaare ja Marie Underi mälestusmärgile, teatas Tallinna linnavalitsus. Samuti ehiti salliga Linda ja Korstnapühkija skulptuurid. 

Памятник Марие Ундер в Таллинне
© Фото : Пресс-служба управы Кесклинн
Marie Underi mälestusmärk

"Jätkasime Eesti Vabariik 100 korraldusmeeskonna poolt eelmisel aastal vabariigi juubeliks algatatud aktsioon, kui üle Eesti kaunistati sinimustvalgete sallide ja mütsidega rohkem kui 20 skulptuuri," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Vabadussõjas võidelnute mälestuspäev on Eestis lipupäev >>

"Kuna ainuüksi juba Tallinna kesklinnas on ligikaudu sama palju meie tuntud riigi- ja kultuuritegelastele pühendatud monumente või sümboolse tähendusega skulptuure, siis otsustasime olulisemad nendest ka tänavu riigi sünnipäevaks sinimustvalgega ehtida," ütles Kesklinna vanem.

"Suur tänu Kesklinna sotsiaalkeskuses tegutsevatele aktiivsetele prouadele, kes kudusid osa sallidest," lisas Svet.  

Sputnik Eesti on juba teatanud, et 24. veebruaril 2019 on Eesti Vabariigi iseseisvuse väljakuulutamise 101. aastapäev.

16. aprillist 2017 tähistatakse Eestis laialdaselt Eesti Vabariigi saja aasta juubelit, mis kestab kolm aastat - kuni 2. veebruarini 2020, mil täitub 100 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest.

2019. aastal keskenduvad EV100 üritused Eesti Vabadussõja 100. aastapäevale. Sel puhul toimub kogu Eestis hulgaliselt juubeliüritusi.

Venemaa president Vladimir Putin soovis president Kersti Kaljulaidile ja kogu Eesti rahvale õnne ja edu iseseisvuspäeva puhul, edastas uudisteportaal Sputnik Eesti täna. 

Telegramm, milles Venemaa riigipea õnnitleb oma Eesti kolleegi Eesti Vabariigi iseseisvuse aastapäeva puhul, andis adressaadile üle Venemaa Föderatsiooni suursaatkond Eestis.

Venemaa president õnnitles Eesti rahvast rahvuspüha puhul >>

"Lugupeetud proua president, võtke vastu minu õnnitlused rahvuspüha - Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva puhul. Soovin Teile ja kogu Eesti rahvale õnne, heaolu ja edu," öeldakse Vladimir Putini õnnitlustelegrammis.

69
Tagid:
Vabariigi aastapäev, mälestusmärk, Vladimir Svet, kesklinn, Eesti, Tallinn
Samal teemal
Täname rahu eest: Venemaa suursaadik austas isamaa kaitsjate mälestust
Kaliningrad võib taastada välismaal hävitatud nõukogude sõdurite mälestusmärgid