Tallinnas tähistati diplomaatilise töötaja päeva

Tallinnas tähistati diplomaatilise töötaja päeva

80
(Uuendatud 10:38 09.02.2019)
Selleks, et edukalt võidelda kogu inimkonna jaoks globaalsete ohtudega, tuleb eri riikide diplomaatidel tegutseda mitte omaette ja üksteist segades, vaid üheskoos, ütles portaalile Sputnik Eesti diplomaatiliste töötajate päeva künnisel Venemaa diplomaat Aleksandr Petrov.

TALLINN, 9. veebruar - Sputnik, Deniss Pastuhhov. Venemaa saatkond Tallinnas tähistas Venemaa diplomaatiliste töötajate päeva, mida tähistatakse igal aastal 10. veebruaril, traditsiooniliselt piduliku vastuvõtuga reedel, 8. veebruaril.

Vastuvõtule olid kutsutud Eestis esindatud riikide diplomaadid ning mitmed ühiskonnategelased. Kuigi diplomaatiline teenistus on keeruline ja väga vastutusrikas, ei toimunud sündmus ainult formaalses õhkkonnas.

Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov rääkis kõigepealt globaalsetest lahendamist vajavatest probleemidest, mida maailmas, sealhulgas diplomaatilises teenistuses on kogunenud päris palju, seejärel aga luges põhimõttel "diplomaadid on samuti inimesed" humoorika luuletuse "Soliidne härrasmees kord tempis kurgisoolvett. Sain kohe ma aru, et see oli suursaadik!" (vene keeles riimuvad sõnad "рассол" - soolvesi ja "посол" – suursaadik - toim.).

День дипломатического работника в посольстве РФ в Эстонии
© Sputnik / Вадим Анцупов
Tallinnas tähistati diplomaatilise töötaja päeva

Saatkonnas toimus meelelahutuslik muusikaprogramm - Vene kultuurikeskuse direktor Eduard Toman esitas bajanist Igor Jermakov saatel, mitu laulu. Tõsi, sellel meeleolukal üritusel oli ka oma kurb moment.

Tuntud kompositsiooni "On ainult hetk" (v.k. - "Есть только миг") esitamisega meenutas Toman Venemaa ooperilauljat Dmitri Hvorostovskit, kes lahkus elust 55 aasta vanuses, ja legendaarset Eesti ooperilauljat Georg Otsa, kes suri samuti 55 aasta vanusena.

Tänane päev ajaloos: tapeti Venemaa suursaadik Andrei Karlov >>

"Täna (reedel - toim.) suri Sergei Jurski - minu õpetaja, iidol, Venemaa suurim lavakunstnik," ütles Eduard Toman kurbusega.

Sputnik Eesti korrespondent suhtles Venemaa suursaadikugaga Eestis. Aleksander Petrov ütles, et diplomaatilise töötaja päev ei ole tema jaoks tühi sõnakõlks:

"On meeldiv ja tähtis tunda ennast kaasatuna meie diplomaatilisse teenistusse ja olla osaline selle traditsioonides, mis ulatuvad kaugele sajandite taha. Loodan, et see tähtpäev kogub üha enam tuntust ja noored diplomaadid, kes meie asemele tulevad, jätkavad vanema põlvkonna tehtut."

Посол РФ в Эстонии Александр Петров
© Sputnik / Вадим Анцупов
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov

Küsimusele, kas praeguses pingelises rahvusvahelises olukorras on raske olla diplomaat, vastas Venemaa suursaadik, et diplomaatiline teenistus peab tõesti töötama keerulistes tingimustes.

"Me rõhutame, et ainult üheskoos - ja see kehtib kõikide riikide kohta sõltumata nende territooriumi ja elanikkonna suurusest - suudame me kogu inimkonda ähvardavate ohtude ja probleemidega toime tulla," ütles Aleksandr Petrov.

"See on väga keeruline, sest endiselt püütakse tegutseda, nagu 21. sajandil poleks muutusi toimunud. Püütakse endiselt toimida juba möödunud 20. sajandi vaimus, kui maailm jagunes ideoloogiliste põhimõtete järgi vastandlikeks blokkideks," lisas diplomaatilise esinduse juht.

Olukord on keeruline, kuid selleks diplomaatiline teenistus ongi, et kõik olulised küsimused lahendataks vaid läbirääkimiste laua taga, "aga mitte sanktsioonide kehtestamise, ähvarduste, boikottidega jne."

Traditsiooniline Haapsalu külastus

Väärib märkimist, et diplomaatilise esinduse töötajatel on lisaks traditsioonilise diplomaatilisele vastuvõtule tavaks tähistada diplomaatilise töötaja päeva ka Haapsalu külastamisega, kus eelmisel suvel avati uuendatud mälestustahvel suurele Vene diplomaadile Aleksandr Gortšakovile.

Открытие в Хаапсалу обновленной памятной доски, посвященной дипломату Горчакову
© Sputnik / Вадим Анцупов
Suure vene diplomaadi Aleksandr Gortšakovi mälestustahvli avamine Haapsalus

"Haapsalu on väike Eesti linn, mis on tihedalt seotud Venemaa ja Eesti ühise ajalooga. Varem, kui Peterburi ja Haapsalut ühendas otseraudtee, käisid seal paljud Venemaa Põhja-pealinna esindajad. Kuid meile, diplomaatidele, seondub Haapsalu eelkõige asjaoluga, et seal sündis Aleksandr Mihhailovitš Gortšakov. Seepärast viisime me täna (reedel - toim.), nagu ka varasematel aastatel, lilled Gortšakovi sünnimajja ja andsime üle raamatud raamatukogule, mis nüüd selles majas asub," rääkis Petrov portaalile Sputnik Eesti.

Открытие в Хаапсалу обновленной памятной доски, посвященной дипломату Горчакову
© Sputnik / Вадим Анцупов
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov mälestustahvli avamisel

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et sel päeval õnnitletakse Venemaal diplomaatilise töötaja päeva puhul peaaegu viissada aastat vana riigiteenistuse töötajaid. See, Venemaal iga aasta 10. veebruaril tähistatav diplomaatiliste töötajate professionaalne tähtpäev kehtestati Venemaa presidendi 31. oktoobri 2002. aasta ukaasiga.

80
Tagid:
kuupäevad, diplomaat, Venemaa suursaatkond, Aleksandr Petrov
Samal teemal
Suursaadik: kultuurivaldkonnas tegutsevad Eesti ja Venemaa vägagi ladusalt
Venemaa suursaadik takistustest Eestiga suhete parandamisel
Venemaa suursaadik õnnitles Eesti elanikke uusaasta puhul
Venemaa suursaadik: suhted Eestiga on jahedad, kuid sõjaväeatašeed toome tagasi
Venemaa suursaadik rääkis peaministriga toimunud kohtumise üksikasjadest