Jüri Pihl

Suri endine kapo peadirektor ja poliitik Jüri Pihl

279
Pühapäeval, 3. veebruaril suri kaitsepolitseiameti endine peadirektor ja poliitik Jüri Pihl.

TALLINN, 3. veebruar — Sputnik. Siseminister Katri Raik ütles järelehüüdes pühapäeval 64 aasta vanuselt surnud kaitsepolitseiameti peadirektorile Jüri Pihlile, et tegemist oli ühega nendest, kes panid aluse Eesti julgeolekule, edastas Pealinn.

"Täna, 3. veebruaril lahkus Jüri Pihl. Ma ei suuda seda uskuda," kirjutas Raik. "Jüri Pihl on üks nendest, kes ehitas Eesti turvalisuse ja julgeoleku vundamendi ning ladus selle esimesed korrused. Teised said seinu kõrgemaks laduda ja korruseid juurde ehitada, sest vundament kannab kindlalt, see on täpselt ja korralikult laotud. Kaitsepolitsei peadirektori, riigiprokuröri, justiitsministeeriumi kantsleri ja siseministrina ei andnud ta hõlpu endale ega teistele. Nõudis kõigilt, ka iseendalt, absoluutset pühendumist."

Vahendiks Sputniku vastu sai ametnikele saadetud juhend
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Kohtusime viimati – muidugi kumbki meist ei uskunud, et viimast korda – paar kuud tagasi endiste siseministrite lõunasöögil. Jüri Pihl oli nagu ta ikka oli: arvas vaheda teravusega midagi tänastest asjadest ja järgmisel hetkel viskas nalja, nagu seda oskavad ainult saarlased," meenutas Raik. "Viimastel aastatel oli Jüri pühendunud oma perele ja kolmele lapselapsele. Seda külge Jürist teavad vähesed."

"Ma ei suuda uskuda, et Jüri Pihl, 64-aastane sitke mees, on lahkunud. Paljudel teda tundnud inimestele on sama tunne – lein, ängistus ja arusaamatus," kirjutas Raik. "Minu kaastunne Jüri Pihli perele, sõpradele ja kolleegidele – kõigile neile, kes süütavad aknalaual või oma mõtetes mälestusküünla Jüri Pihli meenutuseks. Jüri, head teed Sulle."

Jüri Pihl sündis 17. märts 1954 Kuressaares.

Aastatel 1993-2003 oli Pihl kaitsepolitseiameti peadirektor, aastatel 2003-2005 riigi peaprokurör.

5. aprillist 2007 kuni 21. maini 2009 oli ta Andrus Ansipi teises valitsuse siseminister.

Eksminister, endine sotsiaaldemokraatide juht kandideerib Keskerakonna nimekirjas>>

7. märtsil 2009 toimunud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna täiskogul valiti ta erakonna esimeheks, vahetades sellel ametikohal välja Ivari Padari. 16. oktoobril 2010 toimunud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe valimistel kaotas Jüri Pihl Sven Mikserile.

12. veebruaril 2015 astus ta Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast välja, selgitades, et pole niigi aastaid tegevpoliitikas osalenud ja soovib keskenduda tegevusele erasektoris.

Alates 2010. aasta lõpust juhtis ta Andrei Žukovi lennundusettevõtete valdusfirmat Panaviatic Holding AS.

Tallinna linnavolikogu ja linnavalitsus mälestavad ootamatult lahkunud volikogu liiget ja endist abilinnapead Jüri Pihli. Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart ja linnapea Taavi Aas avaldavad kaastunnet Jüri Pihli lähedastele. Jüri Pihl on olnud Tallinna abilinnapea, linnavolikogu liige, Pirita halduskogu esimees ja Pirita linnaosakogu liige.

279
Tagid:
Katri Raik, Jüri Pihl, KaPo, Eesti