Euroopa Parlamendi liige Yana Toom

Toom "vabandas" Ukrainast pärit tulevase Eesti teenetemärgi kavaleri ees

103
(Uuendatud 10:01 02.02.2019)
Euroopa Parlamendi liige Yana Toom vabandas Ukraina radikaali Borislav Bereza ees oma ebatäpsuse pärast kommentaaris, milles ta väljendas oma arvamust tema autasustamise kohta Eesti teenetemärgiga. Tõsi, see ei muutnud tema suhtumist Maarjamaa risti tulevasse kavaleri.

TALLINN, 2. veebruar - Sputnik. Selgus, et Ukraina Ülemraada saadik Borislav Bereza, ei kakelnud Ülemraada istungil – rüseluses osales tema nimekaim Juri Bereza.

"Vabandan Borislav Jefimovitši ees!" - kirjutas Yana Toom Facebookis oma kommentaaris pealkirjaga "Parandame vigu".

Samal ajal märkis Euroopa Parlamendi saadik, et Borislav Bereza ei vaidlustanud teisi fakte: et ta oli 2014. aastal "Paremsektori"* esindaja, et ta oli segatud väga inetusse skandaali Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees Venemaa ajakirjaniku Skabejevaga, et Ukraina ajakirjanikud pidasid lubamatuks tema käitumist nende kolleegiga kanalist TSN.

Toom kritiseerib ordeni andmist vägivaldsele Ukraina poliitikule >>

Härra Bereza pöördumine sundis Eesti Europarlamendi saadikut üksikasjalikumalt tutvuma tema "kangelastegudega", mis ainult kinnitasid tema arvamuse õigsust Ukraina radikaalile Maarjamaa ristiga IV klassi teenetemärgi andmise kohta.

"Kuivjäägis: minu arvamus ei ole muutunud. Ma arvan endiselt, et Borislav Bereza ei ole Eesti teenetemärki väärt," järeldas Toom.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Eesti presidendi otsus autasustada riikliku teenetemärgiga radikaal Borislav Bereza'd, kes on tuntud oma seotuse poolest Ukraina "Paremasektoriga"* üllatas Yana Toomi.

"Kahtlemata on ta tuntud mees. Ainult et see tuntus lõhnab halvasti," märkis Toom.

Ja kui Bereza seotus radikaalse organisatsiooniga Eesti presidendi nõunikke ei häiri, peaksid nad vähemalt arvestama sellega, et tulevasel teenetemärgi kavaleril on Ukraina poliitikas narri ja skandaalitseja maine, rõhutas Euroopa Parlamendi liige.

"Vaevalt, et need on just need omadused, mis teevad inimese Eesti riikliku autasu vääriliseks," ütles Toom.

*Venemaal keelustatud organisatsioon

103
Tagid:
Yana Toom, Paremsektor, Ukraina, Eesti, Maarjamaa Rist
Samal teemal
FSB vahistas Ukraina eriteenistuses töötanud ISIS*-e liikme
Ukrainas avati noorte enesetaputerroristide kool
Ekspert: Lääs on rahul natsismi ja dekommuniseerimisega Ukrainas