Ilm läheb taas külmemaks: temperatuur langeb -25 kraadini, illustreeriv foto

Taas on oodata temperatuuri langemist, sedapuhku -25 kraadini

76
(Uuendatud 15:43 24.01.2019)
Ilmateenistuse prognoosi järgi läheb ilm lähipäevil taas külmemaks ning temperatuur langeb kohati -25 kraadini.

TALLINN, 24. jaanuar — Sputnik. Laupäeva öösel pilvisus tiheneb ja pärast keskööd sajab lund. Puhub kagu- ja idatuul 3-9 m/s. Külma on 8-13, rannikul kohati 5 kraadi. Päeval on enamasti pilves ilm. Mitmel pool sajab lund, pärastlõunal jäävad sajuhood harvemaks. Puhub idakaare tuul 3-8 m/s. Külma on 7-12, rannikul kohati 5 kraadi, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Päästjad hoiatavad ülekütmise eest >>

Pühapäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest lund. Puhub valdavalt idakaare tuul 3-8 m/s. Külma on 12-17, kohati 22 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm. ja kohati sajab vähest lund. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Külma on 10-15, rannikul kohati 6 kraadi.

Esmaspäeval on pilves selgimistega olulise sajuta ilm. Tuul pöördub itta ja kagusse ning puhub 2-8, saartel hommikuks puhanguti kuni 14 m/s. Külma on 15-20, kohati 25 kraadi, rannikul 7-13 kraadi. Päeval on pilves selgimistega olulise sajuta ilm. Mitmel pool on pinnatuisku. Kagu- ja idatuul tugevneb 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 15 m/s. Külma on 12-17, rannikul 6-11 kraadi.

Kuna ilmateenistus prognoosib lähipäevadel jätkuvalt miinuskraade nii öösel kui ka päeval, hoiatavad päästjad ülekütmise eest, vahendas uudisetportaal Sputnik Eesti.

"Külma ilmaga hoidu ülekütmisest, korsten peab olema puhas ja ärge sulgege siibrit liiga vara. Kui lisasoojuse saamiseks on vaja kasutada elektrilisi radiaatoreid või soojapuhureid, tuleb seda teha mõistlikult, et elektrisüsteemi mitte üle koormata. Soojapuhureid ja radiaatoreid ei tohi riideesemetega kinni katta," soovitab päästeamet.

Elvas pääses väikeste lastega pere kolmapäeva pärastlõunal napilt vingusurmast, siiski tuli kõik inimesed haiglasse viia. Esialgsel hinnangul oli vingugaas tuppa imbunud siibri liiga varase sulgemise tagajärjel, vahendas täna uudisetportaal Sputnik Eesti.

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL)* tuletab meelde mõned olulised asjad, mida pakase puhul elamutes silmas pidada. Kontrollige kütte- ja veetorustike olukorda, sest külm ilm võib torustikke kahjustada, hoiatab EKÜL* oma kodulehel.

Politsei: andke külmaohus inimestest teada >>

Pakasega seoses kutsub politsei üles märkama inimesi, kes võivad olla külmumisohus. Samuti soovitame autojuhtidel ja reisijatel olla valmis olukorraks, kus tuleb kas õnnetuse või rikke tõttu teele jäänud autos oodata, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

76
Tagid:
Eesti, külmakraadid, pakane, ilm
Samal teemal
Teisipäevaks lubatakse kuni 22 külmakraadi
Eesti Korteriühistute Liit: mida teha pakase korral
Aialindude toitmist ei tohiks enne kevadet lõpetada
Lumerohke talv nõuab pingutust nii teedehooldajatelt kui ka linlastelt