Rahvusvahelise maleföderatsiooni (FIDE) president Arkadi Dvorkovitš

Venemaa presidendi endine abi avas Tallinnas maleturniiri

24
(Uuendatud 00:00 13.01.2019)
Rahvusvahelise maleföderatsiooni (FIDE) president, varem Venemaa presidendi abina töötanud Arkadi Dvorkovitš avas Tallinnas prestiižse Paul Kerese mälestusturniiri males.

TALLINN, 13. jaanuar - Sputnik. Laupäeval, 12. jaanuaril algas Tallinnas kahepäevane rahvusvaheline kiirmaleturniir "Meenutades Paul Kerest".

Kerese mälestusmärgil Narvas on õnnevanker heledaks poleeritud >>

Turniir kuulub ametlikku FIDE kalendrisse ja sellepärast avas selle organisatsiooni president Arkadi Dvorkovitš, teatas Eesti maleliidu pressiteenistus.

Paul Kerese mälestusmärk Tallinnas
© Фото : Paul Kerese mälestusmärk

Turniiril osalevad 120 maletajat Eestist ja veel 13 riigist, kelle hulgas on ka sellised kuulsad maletajad nagu Vladimir Oništšuk ja Aleksandr Moissejenko (Ukraina), Gaidar Husseinov (Aserbaidžaan), Jevgeni Aleksejev (Venemaa) ja Daniel Friedman (Saksamaa). Turniiri auhinnafond on 5 tuhat eurot.

Arkadi Dvorkovitš valiti FIDE etteotsa 2018. aasta oktoobris, kus ta vahetas välja Kirsan Iljumžinovi, kes oli organisatsiooni juhtinud alates 1995. aastast.

Enne seda oli Dvorkovitš kuus aastat (2012-2018) Venemaa asepeaminister ning Dmitri Medvedevi presidendiks oleku ajal (2008-2012) tema abi.

FIDE president promob Tallinnas kiir- ja välkmalet >>

Turniiri raames tähistatakse ka silmapaistva Eesti maletaja Paul Keres 103. sünniaastapäeva, kes tuli kolm korda NSVL malemeistriks ja neli korda Eesti malemeistriks. Tema portree oli enne euro kasutuselevõttu Eestis käibel olnud viie-kroonisel rahatähel.

Советский гроссмейстер Пауль Керес во время игры
© Sputnik / Борис Кауфман
Paul Keres tuli kolm korda NSVL malemeistriks ja neli korda Eesti malemeistriks
24
Tagid:
FIDE, Eesti, turniir, male, Paul Keres
Samal teemal
20. juuli: Rahvusvaheline malepäev
Eesti malemeeskond võitis Riias Lätit