Paljud maakonnad on saanud teise taseme tormihoiatuse, illustreeriv foto

Paljud maakonnad on saanud teise taseme tormihoiatuse

45
Ilmateenistus on andnud kolmapäevaks paljudele põhja- ja läänepoolsetele maakondadele teise taseme tormihoiatuse, mis tähendab, et ilmaolud võivad kujuneda inimestele ohtlikuks.

TALLINN, 2. jaanuar — Sputnik. Teise taseme hoiatuse on saanud Harju maakond, Lääne maakond, Pärnu maakond, Saare maakond ja Hiiumaa. Teise taseme hoiatus tähendab, et ilm on ohtlik ning esineb tavatuid ilmastikunähtusi, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Uue aasta esimestel päevadel paisub tuul tugevaks tormiks >>

Tuleb olla väga tähelepanelik ja jälgida pidevalt ilmaprognoosi, olla teadlik riskidest, mis võivad olla vältimatud ning järgida kõiki võimuesindajate poolt antud soovitusi.

Esimese taseme hoiatuse on saanud Lääne- ja Ida-Viru maakond, Raplamaa, Järvamaa ja Jõgeva maakond, Viljandimaa, Tartumaa ja Põlvamaa, samuti Valga ja Võru maakond.

Esimese taseme hoiatus tähendab, et ilm võib teatud olukordades olla ohtlik. Arvestada tuleb ilmaoludega, kui inimese tegevus on ilmast mõjutatud, samuti jälgida edasist ilmaprognoosi.

Ilmateenistuse hoiatuse järgi kolmapäeval sajab ja tuiskab igal pool. Puhub põhjatuul 10-15, puhanguti 20 m/s. Saartel ja läänerannikul puhub põhjatuul 17-22, puhanguti 27, saarte rannikul kuni 30 m/s. Tuules ja tuisus murduvad puuoksad ja nõrgemad puud.

Uue aasta esimestel päevadel on oodata tugevat tormi, mille tuuleiilid ulatuvad kolmapäeval kuni 28 meetrini sekundis, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti detsembri lõpus.

Tänavune suvi oli rekordiliselt pikk >>

Riigi ilmateenistuse teatel oli tänavune suvi rekordiliselt pikk, kestes 137 päeva. Eelmine rekord pärines aastast 2013, kui Eesti keskmisena kestis suvi 129 päeva, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kümned tuhanded inimesed avaldasid septembri keskel üle kogu maailma meelt, et nõuda valitsustelt samme kliima soojenemise vastu. Ajavööndeid mööda kulgenud 24-tunnine protest kulmineerus San Franciscos, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Katastroofiline suvi" kuumalainete ja suurte metsapõlengutega põhjapoolkeral on pannud paljusid inimesi tajuma, et kliimamuutused on meid juba kätte saamas," ütles USA California osariigi California kuberner Jerry Brown.

ÜRO kliimakohtumine Poolas kiitis heaks 2015. aasta Pariisi kliimaleppe eesmärkide täitmise reeglistiku, mis ei vasta siiski maailma kõige riikide ambitsioonidele, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Läbirääkimised kestsid 13 päeva ja neid saatsid suured erimeelsused. Reeglistikku on kavas hakata rakendama 2020. aastast alates.

Reeglistiku abil püütakse hoida kliima soojenemine selgelt alla kahe kraadi Celsiuse järgi ja soovitavalt 1,5 kraadi tasemel.

45
Tagid:
ilm, hoiatus, torm