Venemaa Föderatsiooni suursaadik Eestis Aleksandr Petrov

Venemaa suursaadik õnnitles Eesti elanikke uusaasta puhul

46
(Uuendatud 11:39 31.12.2018)
Venemaa Föderatsiooni suursaadik Eestis Aleksandr Petrov soovis Eesti elanikele tervist, õnne ja kordaminekuid, "et teie kodudes valitseks rahu ja rahulik meel."

TALLINN, 31. detsember - Sputnik. Venemaa erakorraline suursaadik Eestis Aleksandr Petrov pöördus Eestimaa elanike poole uusaastaõnnitlusega, milles märkis, et plusse on kahe riigi suhetes märksa rohkem kui miinuseid.

Videosalvestus õnnitlusest on avaldatud Venemaa Föderatsiooni Eesti suursaatkonna uudisvookanalil YouTube'is.

"Tahaksin uskuda, et plusse oli palju enam kui miinuseid. Me täheldame ka sellel aastal kaubakäibe kasvu, turismireiside elavnemist kummalgi pool, suurt hulka Eestis toimunud kultuurisündmusi Venemaa loomekollektiivide osavõtul, mis on tavapäraselt kulgenud täissaalidele ja pälvinud kõige vaimustunumat vastukaja rohkearvulise eesti vaatajaskonna hulgas," märkis Petrov.

Venemaa on avatud dialoogiks

Petrov toonitas, et saatkond on kindlalt nõuks võtnud igati kaasa aidata sedavõrd tänuväärsete tendentside säilitamisele ja tugevdamisele kahepoolsetes suhetes.

Venemaa on avatud vastastikku kasulikuks koostööks kõikide riikidega, kes vastavad samasuguse valmisolekuga konstruktiivsel aluse vastastikuste suhete arenguks, lisas ta.

"Olen veendunud, et sama meelt on absoluutne enamus Eesti elanikkonnast," rõhutas Petrov.

Venemaa Föderatsiooni suursaadik Eestis soovis Eesti elanikele tervist, õnne ja kordaminekuid, "et teie kodudes valitseks rahu ja rahulik meel."

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, on Venemaa Föderatsiooni suursaadik Tallinnas Aleksandr Petrov varem märkinud, et Eesti võimud kordavad innukalt lääneriikide süüdistusi Venemaa vastu (piisab vaid meenutamast "Skripalide juhtumit" või eimillestki ülespuhutud lugusid Moskva väidetavast sekkumisest USA valimistesse), mis Eesti ja Venemaa suhete paranemist mitte kuidagi ei soodusta.

Venemaa suursaadik: suhted Eestiga on jahedad, kuid sõjaväeatašeed toome tagasi >>

46
Tagid:
ühiskond, õnnitlus, Aleksandr Petrov, Venemaa, Eesti
Samal teemal
Venemaa suursaadik Eestis: spekuleerimise asemel tuleks dialoogile mõelda
Venemaa suursaadik takistustest Eestiga suhete parandamisel
Suursaadik: kultuurivaldkonnas tegutsevad Eesti ja Venemaa vägagi ladusalt