Peipsi järve jääle tohib ka Ida-Virumaal minna jalgsi

Peipsi järve jääle tohib ka Ida-Virumaal minna jalgsi

22
(Uuendatud 14:04 25.12.2018)
Teisipäevast, 25. detsembrist tohib Peipsi järve jääle jalgsi minna ka Ida-Virumaal, varasemalt leevendas politsei- ja piirivalveamet (PPA) piiranguid Tartu- ja Jõgevamaal.

TALLINN, 25. detsember — Sputnik. Kõigis kolmes maakonnas tohib Peipsi järve jääle minna kuni kolme kilomeetri kaugusele kaldast, kusjuures ojade ja jõgede suudmetest tuleb hoida vähemalt 500 meetri kaugusele ja Narva jõe lähtest vähemalt kilomeetri kaugusele, edastas ERR.

Narva veehoidla jääle minek on endiselt keelatud.

Piirivalvurite jääluure andmed näitavad, et Peipsi jääkate on nüüdseks jalgsi järveleminekuks piisavalt paks. Küll tuleb jääkattel liikujatel olla tähelepanelik, sest jääolud võivad siiski olla ebaühtlased.

Ida prefektuuri piirivalvebüroo juhi Indrek Püvi sõnul tasub jääle minnes kaasa võtta laetud mobiiltelefon, navigatsiooniseade ning jäänaasklid.

Päästeamet alustas sel nädalal regulaarse jää paksuse mõõtmisega populaarsematel siseveekogudel, tulemusi saab vaadata kaardirakenduselt — teatas Sputnik Eesti varem.

Jääkaart on loodud selleks, et oleks võimalik paremini edastada inimestele infot jääolude kohta meie siseveekogudel.

Kalur kõneles talvise kalapüügi ohutusreeglitest >>

"Eestis on ligikaudu 1200 järve ja veehoidlat, lisaks ka jõed ning lugematu arv tiike. Igale poole me ei jõua, aga kindlasti käime jääd mõõtmas neil veekogudel, kus inimesi käib rohkem ning kus on ka õnnetusi juhtunud," selgitas Lääne Päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Viktor Saaremets ja lisas, et kaart on ajas täienev.

Päästekomandod mõõdavad jää paksust vastavalt ilmastikuoludele, jää olemasolule ja seni, kuni jääolud on muutunud stabiilseks.

22
Tagid:
jää, Politsei- ja piirivalveamet, Ida-Virumaa, Peipsi järv