Terrorirünnak Istambuli lennujaamas

Riigikogu lisas terrorismiga seotud tegevused kuritegude loetellu

105
(Uuendatud 17:26 19.12.2018)
Riigikogu võttis täiskogu istungil vastu seaduse, mis nimetab kuriteoks terrorismi väljaõppe saamise ja sel eesmärgil reisimise ning terrorismi korraldamise, rahastamise ja toetamise.

TALLINN, 19. detsember — Sputnik. Terrorikuritegude ohvritele tagatakse seadusega psühholoogiline ja õigusabi. Täpsustub Eesti riigi vastaste kuritegude koosseis, teatas Riigikogu pressiteenistus.

Valitsuse algatatud karistusseadustiku ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise (terrorismivastase võitluse direktiivi ülevõtmine) seadusega (642 SE) võetakse riigisisesesse õigusesse üle vastav Euroopa Liidu direktiiv. Samuti tagatakse Eesti õiguse kooskõla ÜRO resolutsiooni ja terrorismi ennetamise Euroopa Nõukogu konventsiooni lisaprotokolliga.

Briti politsei pidas kinni terrorismis kahtlustatud Soome kodaniku, illustreeriv foto
© Sputnik / Алекс Макнотон

Internetihiide trahvitakse terrorismipropaganda eest>>

Rahvusvahelistest nõuetest tulenevalt tagatakse teiste ohvriabiteenuste kõrval terrorismiohvritele vajaliku psühholoogilise abi andmine. See tagatakse nii Eestis toimepandud teo tagajärjel kannatanutele kui ka Eesti Vabariigi elanikele, kes on saanud terrorismi tõttu kannatada välismaal.

Terrorikuriteo ohvrile tagatakse kriminaalmenetluses riigi õigusabi sõltumata tema majanduslikust seisundist.

Lisaks tehakse karistusseadustikus muudatused, mis täpsustavad ja täiendavad Eesti Vabariigi julgeoleku, iseseisvuse ja sõltumatuse või territoriaalse terviklikkuse vastu suunatud kuriteokoosseise. Kõikide Eesti Vabariigi vastaste süütegude toimepanemise eest sätestatakse ka juriidilise isiku vastutus.

Ukrainas avati noorte enesetaputerroristide kool>>

Õiguslünkade välistamiseks sätestatakse eraldi kuriteona välisriigi luure- või julgeolekuteenistuja või tema huvides või ülesandel tegutseva isiku Eesti Vabariigi julgeoleku vastu suunatud luuretegevus ja sellise tegevuse toetamine.

Samuti täpsustatakse Eesti Vabariigi vastase suhte loomise või pidamise ja ametiisiku riigivastase mõjutamise kuriteokoosseise.

Reinsalu: terrorism ei tunne riigipiire>>

Seaduse poolt hääletas 74 ja vastu viis Riigikogu liiget.

105
Tagid:
terrorism, seadus, Riigikogu