Sõprus on nagu puu: oluline pole selle kõrgus, vaid kui sügavad on selle juured

Saksa õhuväelased istutasid Ämari lennubaasi tammepuu

34
(Uuendatud 11:21 26.10.2018)
Ämaris Balti õhuturbemissioonil osaleva Saksa lennugrupi ülem kolonelleitnant Swen Jacob istutas täna lennubaasi tammepuu, mis jääb meenutama sakslaste Eestis teenimist, teatas kaitseväe peastaabi pressiteenistus.

TALLINN, 26. oktoober — Sputnik. Lennubaasi ülem kolonelleitnant Ülar Lõhmus meenutas, et puu istutamise traditsioon on kestnud juba aastaid.

"See sai alguse 2014. aastal, mil Ämarisse saabus esimest korda Balti õhuturbemissiooni üksus – Taani kuninglik õhuvägi," ütles Lõhmus ning lisas, et kindlasti jätkatakse traditsiooniga ka tulevikus.

Германские летчики сажают деревья на военной базе Эмари
Sõprus on nagu puu: oluline pole selle kõrgus, vaid kui sügavad on selle juured.

Saksa lennugrupi ülem kolonelleitnant Swen Jacobi sõnul näitab puu istutamise traditsioon NATO liitlaste ühist pingutust ning koostööd. Ta lisas, et sakslased on siiamaani igal aastal osalenud Ämaris õhuturbemissioonil ning istutanud mälestuseks alati ühe tamme.

"Täna istutasime järjekordse puu, et jätkata traditsiooni ning näidata, et see on NATO ühine missioon, kuid mis kõige tähtsam – tamm sümboliseerib sõprussuhet Eesti ja Saksamaa vahel," ütles Jacob.

Meepoti juures: NATO laiendas Eesti õhuväebaasi>>

Sakslaste istutatud puu juures on silt, mis ütleb: "Sõprus on nagu puu: oluline pole selle kõrgus, vaid kui sügavad on selle juured".

Eestisse selle aasta augustis neljandat korda õhuturbemissioonile saabunud saksa lennusalga kodubaasiks on Neuburg Baierimaal ning Eestis paikneb rotatsiooni ajal pea 160 saksa õhuväelast.

Õhuturvet tagatakse viie lahinglennukiga Eurofighter. Jaanuari algul annab praegune saksa kontingent vahetuse üle järgmisele saksa lennusalgale. See on esimene kord, kui üksuse vahetab välja sama riigi lennugrupp.

Ämari lennubaasi taristusse investeeriti neliteist miljonit dollarit>>

Германские летчики сажают деревья на военной базе Эмари
Sõprus on nagu puu: oluline pole selle kõrgus, vaid kui sügavad on selle juured.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi rotatsiooni korras alates 29. märtsist 2004. aastal, mil Balti riigid said NATO liikmeks. Balti riikide õhuturve moodustab osa NATO targa kaitse kontseptsioonist, mille eesmärk on säästa alliansi liikmesriikide ressursse, panustades erinevatesse võimekustesse ühiselt.

Raketilöök Eesti pihta>>

NATO Balti riikide õhuturbemissiooni teine lennusalk baseerub Šiauliai lennubaasis Leedus, kus hetkel teostab õhuturvet Belgia lennusalk nelja F-16 hävituslennukiga.

34
Tagid:
puu, istutamine, õhuturbemissioon, lennubaas, lendur, Saksamaa, Ämari, Eesti