Esmaspäev tuleb veel sajune ja vilu, illustreeriv foto

Esmaspäev tuleb veel sajune ja vilu

20
(Uuendatud 18:50 07.10.2018)
Kuigi ilm läheb eeloleval nädalal päev-päevalt soojemaks, näitab esmaspäev veel vihmasevõitu ja tugeva tuulega sügist.

TALLINN, 7. oktoober — Sputnik. Ilmateenistuse teatel tuleb ööl vastu esmaspäeva vähese ja vahelduva pilvisusega ilm ja kohati tekib udu. Ida-Eestis sajab öö hakul paiguti vihma, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

California kuberner: kliimamuutused on meid juba kätte saamas >>

Öö hakul puhub põhja- ja loodetuul 3-9, pärast keskööd läänekaaretuul 1-6 m/s. Õhutemperatuur on —2 kuni +3 kraad. Rannikul tuleb kuni 7 kraadi sooja.

Tormi tõttu on elektrita üle kümne tuhande majapidamise, illustreeriv foto
© Sputnik / Александр Вильф

Peipsi järvel puhub öö hakul loodetuul 4-7, pärast keskööd läänekaaretuul 2-5 m/s. Lainekõrgus on 0,2-0,7 meetrit. Kohati sajab vihma ja nähtavus on mõõdukast heani. Sooja on 1-3 kraadi.

Esmaspäeva päeval pilvisus tiheneb. Keskpäeval jõuab saartele vihmasadu, mis laieneb pärastlõunal mandrile. Sajutõenäosus on suurem loode- ja põhjaosas. Edela- ja lõunatuul tugevneb 6-11, puhanguti 14. Saartel ja rannikul paisub tuul 8-14, puhanguti koguni 20 m/s. Sooja on 8-12 kraadi.

Peipsi järvel puhub ennelõunal edelatuul 2-7 m/s. Pärastlõunal tugevneb edela- ja lõunatuul 6-10, õhtul puhanguti 14 m/s. Lainekõrgus on ennelõunal 0,2-0,7 meetrit, pärastlõunal 0,7-1,3 meetrit. Ilm on olulise sajuta ja hea nähtavusega. Sooja on 7-9 kraadi.

Ees seisab leiva, köögiviljade ja õlle hinna tõus >>

Tänavune suvi oli rekordiliselt pikk

Riigi ilmateenistuse teatel oli tänavune suvi rekordiliselt pikk, kestes 137 päeva. Eelmine rekord pärines aastast 2013, kui Eesti keskmisena kestis suvi 129 päeva, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Ilm muutub ka edasi, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kümned tuhanded inimesed avaldasid septembri keskel üle kogu maailma meelt, et nõuda valitsustelt samme kliima soojenemise vastu. Ajavööndeid mööda kulgenud 24-tunnine protest kulmineerus San Franciscos, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Katastroofiline suvi" kuumalainete ja suurte metsapõlengutega põhjapoolkeral on pannud paljusid inimesi tajuma, et kliimamuutused on meid juba kätte saamas," ütles USA California osariigi California kuberner Jerry Brown.

Eesti põllumehed ning Euroopa põllumajandustootjate ja töötlejate ühendused räägivad kui ühest suust: kuumus ja põud on hävitanud kuni pool köögivilja- ja teraviljasaagist. Euroopal seisab ees leiva, õlle ja köögiviljade hinnatõus, kirjutas uudisteportaali Sputnik Eesti autor augustikuus.

20
Tagid:
ühiskond, õhutemperatuur, prognoos, sügis, vihm, ilm, Ilmateenistus, Eesti