Tallinn tahab saada maailma parima elukeskkonnaga linnaks, illustreeriv foto

Tallinn pürib maailma parima elukeskkonnaga linnaks

31
(Uuendatud 19:04 01.10.2018)
Tallinn tahab saada maailma parima elukeskkonnaga linnaks. Tallinna linnavalitsus avas oma kodulehel ideekorje, et anda kõigile võimalus Tallinna tuleviku kavandamisel kaasa rääkida.

TALLINN, 1. oktoober — Sputnik. "Oleme harjunud ennast võrdlema Helsingiga, aga kuna Helsingi ongi üks maailma parima elukeskkonnaga linnadest, siis tegelikult kõrvutame ennast juba täna maailma parimatega," ütles linna strateegiaüksuse juht Toomas Haidak, edatab linnavalitsus.

Tallinna kommunaalamet alustas kampaaniat "Tolm tapab" >>

"Seega ei ole tegu mingi ulmelise ambitsiooniga, vaid käegakatsutava reaalsusega, mille peame enda jaoks lahti mõtestama. Selleks ootame kõiki kaasa mõtlema," lisas Haidak.

Tallinna linnavalitsus avas oma kodulehel ideekorje, et anda kõigile võimalus Tallinna tuleviku kavandamisel kaasa rääkida. Ideekorje on avatud 1. – 31. oktoobrini 2018. Osalema oodatakse kõiki, kellele Tallinna tulevik ühel või teisel moel korda läheb. Ideekorje jaoks on avatud veebikeskkond ja Facebooki grupp: "Tallinna arengukava 2021+".

Tallinn loob koos linlastega enesele arengukava 2021+. Uue arengukava koostamise käigus vaadatakse üle kehtiv linna strateegia 2030 ning otsitakse ja arutatakse võimalikke uusi sihte, mille põhjal seatakse linna peamised eesmärgid nii pikemas kui lühemas ajaperspektiivis.

Huvirühmade ja laiema avalikkuse kaasamisega soovitakse tõsta teadlikkust sellest, millises suunas meie linn liigub, mis on meie prioriteedid ja ambitsioonid ning kutsutakse kõiki osalema eesmärkide seadmisel ja lahtimõtestamisel.

Rohkem infot arengukava koostamise kohta leiab veebilehelt.

Tallinn kui turismisihtkoht on valitud 10 finalisti hulka konkursil "European Capital of Smart Tourism". Konkursiga tunnustatakse silmapaistvaid saavutusi Euroopa linnaturismi arendamisel vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti augustis.

Tallinn kuulub Euroopa kümne targa turismilinna hulka >>

Turismilinnasid hinnatakse neljas kategoorias: ligipääsetavus, kestlik ja jätkusuutlik areng, digitaliseerumine ning kultuuripärandi ja loovuse kaasamine turismimajandusse. Kümme finalisti näitasid oma edukust kõigis neljas kategoorias, edastab Tallinna linnavalitsus.

Abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on turism Tallinna jaoks oluline majandusharu."Turistid kulutavad Tallinnas 960 miljonit eurot aastas ja turism loob otseseid töökohti ja kaudseid töökohti erinevates sektorites," ütles Riisalu.

Tallinna buss
© Sputnik / Вадим Анцупов

Visit Tallinn Creators' Camp loovlaagri raames võõrustas Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakond augustis Tallinnas seitset reisimisele pühendunud rahvusvaheliselt mõjukat sisuloojat, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Rahvusvahelise loovlaagri eesmärk oli leida uusi sihtkoha saadikuid, kes kannaksid edasi Tallinna positiivset kuvandit reisisihtkohana. Sisuloojaid annavad Tallinnast viraalset sõnumit edasi nii foto, video, vlogi, blogi kui ka story kujul. Eesmärk on jõuda vähemalt miljoni inimeseni vanuses 18-35.

Reisigiid Lonely Planet nimetas Tallinna parima kvaliteedi ja hinna suhtega linnaks, mida 2018. aastal kindlasti tasub külastada, vahendas uudsteportaal Sputnik Eesti.

Igal aastal korraldab Lonely Planet kampaania "Best in Travel" tõmbamaks tähelepanu maailma silmapaistvamatele sihtkohtadele. Võistlus toimub erinevates kategooriates ja Tallinnal on au kanda võitjatiitlit "Best Value Destination 2018" linnade kategoorias.

31
Tagid:
ideekorje, elukeskkond, parim, arengukava, ühiskond, linnavalitsus, Toomas Haidak, maailm, Eesti, Tallinn