Ratas Maailmakoristusel

Ratas Maailmakoristusel: puhas keskkond on meie kohustus

31
Puhas elukeskkond ei saa olla teene järeltulevatele põlvedele, vaid see on meie kohustus, mille peame oma lastele ja lastelastele tagama, ütles peaminister Jüri Ratas esimesel Maailmakoristuspäeval osaledes.

TALLINN, 15. september — Sputnik. Laupäeval, 15. septembril 150 riigis üle maailma toimuv Maailmakoristuspäev on Eesti suur kingitus maailmale oma sajanda sünnipäeva puhul, teatas Valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Suured ja maailma muutvad asjad saavad ikka alguse visioonist, kirest ja pealehakkamisest. Eesti suur kingitus maailmale — Maailmakoristuspäev — on väljapaistev näide väga paljude inimeste heast koostööst suure eesmärgi nimel. Me tahame elada puhta keskkonnaga maakeral ning parim viis seda saavutada, on hoolida ja ise käed külge panna," ütles peaminister.

Rannatalgud Stroomi rannas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Maailmakoristuse algataja: keskkonnahoiu uus tegelikkus lähtub Eestist>>

"Algatus Teeme Ära tõestas, et kümned tuhanded käed ühes riigis suudavad koos teha väga palju. Olen veendunud, et miljonid ühiselt tegutsevad kätepaarid 150 riigis suudavad liigutada maailma. Puhas keskkond on meie kohustus, mille peame oma lastele ja lastelastele edasi andma," rõhutas peaminister Ratas.

"Ma tervitan ja tunnustan kõiki eestimaalasi ja meie ideest innustust saanud teiste riikide elanikke, kes on tulnud täna välja, et teha sügispuhastus avalikes kohtades või hoopis oma koduhoovis," sõnas peaminister.

Teeme Ära Maailmakoristus>>

Peaminister Ratas osales täna maailmakoristuspäeval Harjumaal Ääsmäe parklas ning koos riigikantselei ja välisministeeriumi töötajatega koostöös Tallinna kesklinna valitsusega korraldatud talgutel Tallinnas Šnelli tiigi juures. Pärastlõunal külastas peaminister ülemaailmsete koristustalgute staapi Tallinna Ülikoolis.

31
Tagid:
Maailmakoristuspäev, Jüri Ratas, Eesti