Politseinikud võistlevad Narvas kutsemeisterlikkuses

Politseinikud võistlevad Narvas kutsemeisterlikkuses

34
(Uuendatud 14:35 23.08.2018)
Narva linnuse territooriumil algasid Eesti Politsei- ja Piirivalveameti töötajate ning nende Läti, Leedu ja Soome kolleegide kahepäevased võistlused kutsemeisterlikkuses.

ТАLLINN, 23. august — Sputnik, Jevgeni Ašihmin. Kolmapäeval, 22. augustil ilmus Narva tänavatele lisaks tavapärasele politseiautode hulgale veel mitukümmend patrullautot. Sel päeval alanud kutsevõistlustel asusid sellest osavõtjad täitma erinevaid tööülesandeid, mis on otseselt seotud korrakaitsjate igapäevase tööga.

Võistluste võõrustajaks on Politseiameti Idaprefektuur. Tegemist on avatud jõuprooviga, kus osalevad ka Läti, Leedu ja Soome korrakaitsjad.

Александр Урб
© Sputnik / Евгений Ашихмин
Aleksandr Urb.

Idaprefektuuri Narva politseijaoskonna patrulltalituse juht Aleksandr Urb teatas meedia esindajatele, et võistlustest osavõtjad peavad näitama oma oskusi autojuhtimises, tulirelva käsitsemises, tuleb sõita väljakutsetele, otsida metsas eksinud inimesi. Võistluskavas on õigusalaste teadmiste ja õigusaktide tundmise kontroll ja muid korrakaitsjate igapäevatööga seotud ülesandeid.

Selgitatakse välja kutseala parimad

Oma tööalast kutsemeisterlikkust peavad politseinikud võistlusülesannete raames ette näitama mitte ainult Narvas, vaid ka väljasõiduga Kiviõlisse ja Kohtla-Nõmmele. Võistlused toimuvad lisaks ka Lääne-Virumaa territooriumil ning tulemused tehakse teatavaks 23. augustil Narva-Jõesuus.

Politsei- ja Piirivalveameti ametlikul kodulehel on nimetatud nende neljandat korda toimuvate võistluste peaeesmärk: panna proovile töötajate teadmised ja oskused ja selgitada välja oma kutseala parim võistkond.

"Lisaks võistluste läbiviimisele osutame tingimata kõrgendatud tähelepanu liiklusoludele ja avalikule korrale," vahendab veebileht Ida prefekti Tarvo Kruubi sõnu.

Соревнования начались с построения и исполнения государственного гимна Эстонии
© Sputnik / Евгений Ашихмин
Politseinikud võistlevad Narvas kutsemeisterlikkuses.

Ida prefektuuri pressiesindaja Leana Loide lausus Sputnik Eestile, et naaberriikidest saabunud külaliste osalemine neis jõukatsumistes on juba tavapärane ja aitab kaasa kogemuste vahetamisele.

Politsei hoiatab uue petuskeemi eest, illustreeriv foto
© Fotolia / DragonImages

Kadetidki panevad oma oskused proovile

Politsei- ja Piirivalveameti töötajate ning nende Läti. Leedu ja Soome kolleegide kõrval osaleb võistlustes ka Eesti teiste riigiasutuste, eeskätt Siseministeeriumi Sisekaitseakadeemia ning Maksu- ja Tolliameti esindajaid, ühtekokku ligi 120 inimest.

Sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik ütles Sputnik Eestile, et selle kõrgkooli kadettide kaasalöömine neil võistlustel aitab neil võrrelda oma teadmisi ja oskusi töökogemustega professionaalide tasemega.

Полицейские готовы к началу соревнований
© Sputnik / Евгений Ашихмин
Politseinikud võistlevad Narvas kutsemeisterlikkuses.

Raiki sõnul on Sisekaitseakadeemias saadav haridus Ida-Virumaa noorte hulgas küllaltki populaarne. Ligi 20% erinevatel erialadel õppima tulevaist abiturientidest on Ida-Virumaa gümnaasiumide kasvandikud.

2015. aastal tunnistati samasuguste võistluste tulemuste põhjal oma kutseala parimateks Narva politseijaoskonna töötajad. Kahel järgnenud aastal aga tulid võitjaks Pärnu politseijaoskonna töötajad.

34
Tagid:
võistlused, sisekaitseakadeemia, PPA, Idaprefektuur, politsei, Katri Raik, Narva, Eesti
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Sputnik Eeti pressikeskus

RIA "Rossija Segodnja" vastas Eesti režiimi seadusetusele: mis ootab Sputnik Eestit

(Uuendatud 15:30 31.12.2019)
Kriminaalkaristusega ähvardamise tõttu on Sputnik Eesti toimetuse töö peatatud, kuid veebisait jätkab hiljem tegevust, teatas uudisteagentuur "Rossija Segodnja".

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. Avaldame RIA "Rossija Segodnja" pressiteenistuse avalduse täisteksti.

"Eesti võimude ähvarduse tõttu kriminaalvastutusele võtmisest paragrahvi alusel, mis näeb ette kuni viieaastase vabaduskaotuse, olid Sputnik Eesti töötajad sunnitud lõpetama töösuhte toimetusega 1. jaanuariks 2020.

Sputnik Eesti ja RIA "Rossija Segodnja" toetavad oma kaastöötajate otsust.

Kahjuks näitab kogemus, et hoolimata Eesti võimude ähvarduste näilisest absurdsusest, on ajakirjanike kriminaalvastutusele võtmine tänapäeva Euroopas reaalsus. Me ei pea võimalikuks inimeste vabadusega riskida.

Peame Eesti režiimi tegevust oma riigi kodanike suhtes avalikuks tagakiusamiseks, õiguslikuks anarhiaks, totalitarismi ilminguks ja sõnavabaduse põhimõtete kõige jämedamaks rikkumiseks, millel puudub EL-s pretsedent.

Ajakirjanike ainsaks "süüks" on nende töö Venemaa meedias.

OSCE pressiesindaja Arlem Desir on juba öelnud, et Dmitri Kisseljovi suhtes kehtestatud Euroopa Liidu individuaalsete sanktsioonide laiendamine kõikidele agentuuridele ja ajakirjanikele on suur ajakirjandusvabaduse probleem.

Astume kõik vajalikud juriidilised ja muud sammud, et Sputniku ajakirjanikud saaksid töötada, kartmata, et Eesti õiguskaitseorganid nad kriminaalvastutusele võtavad.

Toimetuse tegevus on peatatud, kuid Sputnik Eesti veebisait jätkab ka tulevikus tegutsemist. Töö täielik taastamine võtab aga aega.

Kutsume kõiki rahvusvahelisi ja Euroopa organisatsioone üles avaldama oma seisukohta Eesti võimude tegevuse suhtes. Pöördume eriti ÜRO, EL, OSCE, Venemaa ajakirjanike liidu, Euroopa Parlamendi ja "Piirideta ajakirjanike" poole.

Täname ajakirjanike kogukonda, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja rahvusvahelisi organisatsioone kolleegide toetamise eest.

Moraalne tugi on praegusel hetkel väga oluline ja seda on vaja ka tulevikus."

Ametivõimude surve Sputnik Eestile

Tänavu sügisel sattusid Sputnik Eesti töötajad silmitsi surveavaldusega ametivõimude ja rahandusasutuste poolt. Esimese hoobi andsid rahvusvaheliste pankade Eesti filiaalid, külmutades palgaülekanded ning maksu- ja muude maksete ülekanded. Tulemusena oli bürooruumide üürileandja sunnitud tühistama toimetusega sõlmitud rendilepingu.

Seejärel saatis Politsei- ja Piirivalveameti Rahapesu Andmebüroo detsembri keskel Sputnik Eesti töötajatele kirjad ähvardusega alustada kriminaalmenetlust, kui nad 2020. aasta 1. jaanuariks oma töökohalt ei lahku.

Ähvarduse ettekäändeks osutus Rossija Segodnja peadirektori Dmitri Kisseljovi kandmine tema seisukoha tõttu Ukraina sündmuste suhtes Euroopa Liidu sanktsioonide alla kuuluvate isikute nimekirja.

Samas aga ei ole Vene riigile kuuluv Rossija Segodnja (Sputnik Eesti emaagentuur) ise mitte üheski sanktsioneeritavate nimekirjas ja mitte üheski Euroopa Liidu riigis tema töötajate suhtes selliseid meetmeid ei rakendata.

Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva esitas RIA Rossija Segodnja nimel politseile avalduse kontrollida toimetuse töötajate suhtes kohaldatud sanktsioonide aluseid.

Rahvusvahelise teabeagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan on pöördunud Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi poole üleskutsega mitte lasta ajakirjanikke vahi alla võtta.

Venemaa Föderatsiooninõukogu esimees Valentina Matvijenko lubas Eestile rakendada "tundlikke meetmeid" vastusena Sputnik Eesti töötajatele osaks saanud ähvardustele.

Balti riikide ametivõinud on korduvalt Venemaa meediakanalite tööle takistusi teinud. Venemaa välisministeeriumis on sedastatud, et nende riikide tegevusliinil on ilmsed kooskõlastatuse tunnused. Meedia ahistamisjuhtumid, nagu Venemaa välisministeeriumis märgiti, "näitavad ilmekalt, kui palju tegelikult maksavad Vilniuse, Riia ja Tallinna demagoogilised avaldused ustavusest demokraatia ja sõnavabaduse põhimõtetele."

Lugege lisaks:

Tagid:
Venemaa, Eesti, ajakirjanikud, kriminaalvastutus, RIA Rossija Segodnja, sõnavabadus, Sputnik Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Meedialahingud
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega