PPA pikendab septembrist Tallinna teeninduste lahtiolekuaega

PPA pikendab septembrist Tallinna teeninduste lahtiolekuaega

27
(Uuendatud 15:15 31.07.2018)
Politsei- ja Piirivalveamet pikendab septembrist kahe tunni võrra Tallinna teenindussaalide lahtiolekuaega.

TALLINN, 31. juuli — Sputnik. Alates 3. septembrist on Tammsaare tee ja Pinna tänava teenindus avatud esmaspäevast neljapäevani õhtul kella 19ni ning reedel kella 17ni, teatas Politsei- ja Piirivalveamet.

"Dokumenditaotlejaid on nii palju, et järjekorrad venivad talumatult pikaks. Seetõttu otsisime lisavahendeid ning otsustasime pärast erinevate võimaluste kaalumist pikendada teeninduste lahtiolekuaega ja avada augusti lõpus Tallinna kesklinna politseijaoskonnas ühe täiendava teeninduspunkti dokumentide väljastamiseks," sõnas siseminister Andres Anvelt. "Samuti pean vajalikuks kiirendada e-keskkonna valmimist, et lisaks ID-kaardile saaks elektrooniliselt taotleda passi ning ka relvaluba ja muid dokumente," lisas Anvelt.

PPA Tallinna teenindused töötavad praeguseks täisvõimsusel, ent dokumenditaotlejate suure hulga tõttu ületab keskmine ooteaeg jätkuvalt eesmärgiks võetud poolt tundi. Kõige pikem on ooteaeg lõuna ajal.

Ministrid arutavad võimalusi liiklusohutuse parandamiseks>>

PPA peadirektori Elmar Vaheri sõnul on PPA pikemaajaline eesmärk, et pool tundi oleks teenindustes mitte keskmine, vaid maksimaalne ooteaeg.

"Pooletunnine keskmine järjekord tähendab seda, et tipphetkel võib ooteaeg olla ikkagi näiteks poolteist tundi. Selleks, et tulevikus ei peaks keegi PPA teeninduses ootama üle poole tunni, jätkame e-teeninduse ja kullerteenuse arendamist. Soovime, et lisaks ID-kaardile saaks tulevikus e-teeninduses tellida ka passi ning oleks võimalus dokumendid kullerteenusega koju tellida. Selleks vajame IT arendusi, milles toetume oma partnerile Siseministeeriumi Infotehnoloogia- ja Arenduskeskusele (SMIT)," lisas Vaher.

Lisaks augusti lõpus Tallinnas kesklinna politseijaoskonnas avatavale teeninduspunktile töötab juba alates aprillist kahel päeval nädalas (kolmapäeviti ja neljapäeviti kl 10-16) teeninduspunkt Keila konstaablijaoskonnas, kust samuti juba taotletud dokumendi kätte saab.

PPA orkester läheb tuurile mööda Eesti piirialasid>>

PPA Tallinna teeninduste lahtiolekuaja pikendamine kahe tunni võrra eeldab nii täiendavate klienditeenindajate värbamist kui ka ületunde praegustelt töötajatelt. Hinnanguliselt on lahtiolekuaegade pikendamise kulu ligi 600 000 eurot aastas.

Eestis toimub dokumentide vahetamine tsüklitena. Sel ja järgmisel aastal on dokumenditaotluste arv kõige suurem ning hakkab alates 2020. aastast langema.

ID-kaardi ja passi taotlusi on käesoleval aastal esitatud varem prognoositu piires, kuid oodatust oluliselt rohkem on kasvanud ajamahukate menetluste arv (näiteks viisa ja elamisloa taotlemine ning lühiajalise töötamise registreerimine).

ID-kaart
© Sputnik / Вадим Анцупов

Uus ID-kaardi rakendus DigiDoc 4 jõuab arvutitesse>>

2018. aasta esimesel poolaastal langes kõige suurem kliendikoormus Tallinna teenindustele, kus käisid ligi pooled klientidest. Varasematel aastatel on Tallinna osakaal olnud väiksem ning teisi Eesti teenindusi kasutati dokumentide taotlemiseks rohkem.

PPA tegi juunis mitmeid ümberkorraldusi, et Tallinna teenindustes ooteaega lühendada (näiteks käivad abis klienditeenindajad teistest prefektuuridest), mille tulemusel on Pinna tänava teeninduse 24st teenindusletist igapäevaselt töös 22-24 ja Tammsaare 35st teenindusletist 33-35.

Eelmisel nädalal (16.-20. juulil) oli Tammsaare teeninduses keskmine ooteaeg 28 ja Pinna teeninduses 37 minutit. Kõigi Eesti teeninduste peale kokku oli keskmine ooteaeg 17 minutit.

27
Tagid:
pass, ID-kaart, dokument, teenindus büroo, Politsei- ja piirivalveamet, PPA, Eesti
Teema:
Tallinna uudised (327)
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Sputnik Eeti pressikeskus

RIA "Rossija Segodnja" vastas Eesti režiimi seadusetusele: mis ootab Sputnik Eestit

(Uuendatud 15:30 31.12.2019)
Kriminaalkaristusega ähvardamise tõttu on Sputnik Eesti toimetuse töö peatatud, kuid veebisait jätkab hiljem tegevust, teatas uudisteagentuur "Rossija Segodnja".

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. Avaldame RIA "Rossija Segodnja" pressiteenistuse avalduse täisteksti.

"Eesti võimude ähvarduse tõttu kriminaalvastutusele võtmisest paragrahvi alusel, mis näeb ette kuni viieaastase vabaduskaotuse, olid Sputnik Eesti töötajad sunnitud lõpetama töösuhte toimetusega 1. jaanuariks 2020.

Sputnik Eesti ja RIA "Rossija Segodnja" toetavad oma kaastöötajate otsust.

Kahjuks näitab kogemus, et hoolimata Eesti võimude ähvarduste näilisest absurdsusest, on ajakirjanike kriminaalvastutusele võtmine tänapäeva Euroopas reaalsus. Me ei pea võimalikuks inimeste vabadusega riskida.

Peame Eesti režiimi tegevust oma riigi kodanike suhtes avalikuks tagakiusamiseks, õiguslikuks anarhiaks, totalitarismi ilminguks ja sõnavabaduse põhimõtete kõige jämedamaks rikkumiseks, millel puudub EL-s pretsedent.

Ajakirjanike ainsaks "süüks" on nende töö Venemaa meedias.

OSCE pressiesindaja Arlem Desir on juba öelnud, et Dmitri Kisseljovi suhtes kehtestatud Euroopa Liidu individuaalsete sanktsioonide laiendamine kõikidele agentuuridele ja ajakirjanikele on suur ajakirjandusvabaduse probleem.

Astume kõik vajalikud juriidilised ja muud sammud, et Sputniku ajakirjanikud saaksid töötada, kartmata, et Eesti õiguskaitseorganid nad kriminaalvastutusele võtavad.

Toimetuse tegevus on peatatud, kuid Sputnik Eesti veebisait jätkab ka tulevikus tegutsemist. Töö täielik taastamine võtab aga aega.

Kutsume kõiki rahvusvahelisi ja Euroopa organisatsioone üles avaldama oma seisukohta Eesti võimude tegevuse suhtes. Pöördume eriti ÜRO, EL, OSCE, Venemaa ajakirjanike liidu, Euroopa Parlamendi ja "Piirideta ajakirjanike" poole.

Täname ajakirjanike kogukonda, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja rahvusvahelisi organisatsioone kolleegide toetamise eest.

Moraalne tugi on praegusel hetkel väga oluline ja seda on vaja ka tulevikus."

Ametivõimude surve Sputnik Eestile

Tänavu sügisel sattusid Sputnik Eesti töötajad silmitsi surveavaldusega ametivõimude ja rahandusasutuste poolt. Esimese hoobi andsid rahvusvaheliste pankade Eesti filiaalid, külmutades palgaülekanded ning maksu- ja muude maksete ülekanded. Tulemusena oli bürooruumide üürileandja sunnitud tühistama toimetusega sõlmitud rendilepingu.

Seejärel saatis Politsei- ja Piirivalveameti Rahapesu Andmebüroo detsembri keskel Sputnik Eesti töötajatele kirjad ähvardusega alustada kriminaalmenetlust, kui nad 2020. aasta 1. jaanuariks oma töökohalt ei lahku.

Ähvarduse ettekäändeks osutus Rossija Segodnja peadirektori Dmitri Kisseljovi kandmine tema seisukoha tõttu Ukraina sündmuste suhtes Euroopa Liidu sanktsioonide alla kuuluvate isikute nimekirja.

Samas aga ei ole Vene riigile kuuluv Rossija Segodnja (Sputnik Eesti emaagentuur) ise mitte üheski sanktsioneeritavate nimekirjas ja mitte üheski Euroopa Liidu riigis tema töötajate suhtes selliseid meetmeid ei rakendata.

Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva esitas RIA Rossija Segodnja nimel politseile avalduse kontrollida toimetuse töötajate suhtes kohaldatud sanktsioonide aluseid.

Rahvusvahelise teabeagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan on pöördunud Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi poole üleskutsega mitte lasta ajakirjanikke vahi alla võtta.

Venemaa Föderatsiooninõukogu esimees Valentina Matvijenko lubas Eestile rakendada "tundlikke meetmeid" vastusena Sputnik Eesti töötajatele osaks saanud ähvardustele.

Balti riikide ametivõinud on korduvalt Venemaa meediakanalite tööle takistusi teinud. Venemaa välisministeeriumis on sedastatud, et nende riikide tegevusliinil on ilmsed kooskõlastatuse tunnused. Meedia ahistamisjuhtumid, nagu Venemaa välisministeeriumis märgiti, "näitavad ilmekalt, kui palju tegelikult maksavad Vilniuse, Riia ja Tallinna demagoogilised avaldused ustavusest demokraatia ja sõnavabaduse põhimõtetele."

Lugege lisaks:

Tagid:
Venemaa, Eesti, ajakirjanikud, kriminaalvastutus, RIA Rossija Segodnja, sõnavabadus, Sputnik Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Meedialahingud
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega