Päästeamet kustutas nädalavahetusel 49 metsatulekahju

Päästeamet kustutas nädalavahetusel 49 metsatulekahju

31
(Uuendatud 11:53 31.07.2018)
Nädalavahetusel sai Päästeamet kokku 286 väljakutset, millest 158 olid tulekahjud ning 6 õnnetused veekogul. Metsa- ja maastikupõlenguid oli kogu päästesündmustest kokku 49, neist suurim oli 27. juulil metsa- ja maastikutulekahju Narva-Jõesuus.

TALLINN, 31. juuli — Sputnik. Möödunud nädalavahetusel jälgisid nii Päästeamet kui ka Politsei- ja Piirivalveamet kõrgendatud tähelepanuga inimeste ohutut käitumist nii veekogu ääres kui ka looduse, vahendab Pealinn.

Keila vaatlusjaamas mõõdeti uus soojarekord >>

Päästjad kontrollisid oma piirkonna avalikke lõkke tegemise kohti, populaarsemaid puhkealasid ning ujumiskohti, kus varasemalt on esinenud probleeme või kus tule- või veeohutuse aspektist on risk suurem.

Päästeameti päästetööde osakonna juhi Martin Lambingi sõnul paluti probleemkohtades, kus patrullide käigus toimus aktiivne lõkke tegemine või grillimine, inimestel tuleohtlik tegevus lõpetada ning enamus juhtudel seda ka rahumeelselt tehti. 

"Informeerisime inimesi suure tuleohuga aja piirangutest ja andsime nõu, kuidas praegusel ajal käituda," lisas Lambing.

Ujumiskohtades suheldi inimestega ja jagati veeohutusalast infot, millised on riskid ja kuidas tuleks käituda. Ujumiskohtades kontrolliti ka päästevarustuse olemasolu ja korrashoidu.

"Üldiselt päästjad kohtasid elanike poolt positiivset tagasisidet, piirangutest saadi aru ning lahtise tule tegemisel või grillimisel tuleohtlik tegevus ka päästjate sõnade peale rahumeelselt lõpetati," jäi Lambing reidide tulemustega rahule.

Maaeluminister: otsime järjepidevalt põuakahjudele lahendusi >>

Kokku oli nädalavahetusel ligikaudu 286 päästesündmust, millest 158 olid tulekahjud ning 6 õnnetused veekogul.

Metsa- ja maastikupõlenguid oli kogu päästesündmustest kokku 49, neist suurim oli 27. juulil metsa- ja maastikutulekahju Narva-Jõesuus, kus põles metsa- ja maastikualune pinnas u 5 ha ulatuses. Sündmusele kaasati kustutustöödeks ka PPA helikopter.

Metsas lõkke tegemine on keelatud
© Sputnik / Вадим Анцупов

Teine suur sündmus leidis aset 28. juulil Läänemaal, kus Jalukse külas põles ca 10 ha ulatuses viljapõld. Kahjuks ei möödunud nädalavahetus hukkunuteta — uppus 3 inimest ning tulekahjus hukkus 1 inimene.

Päästeamet tuletab meelde, et kogu Eesti vabariigi territooriumil kehtib jätkuvalt kuiva ja kuuma ilma tõttu suure tuleohuga aeg. Suure tuleohuga aeg toob kaasa lisapiirangud eelkõige metsas tegutsemisel.

Esmaspäeval kella 14 paiku mõõdeti ilmateenistuse Keila vaatlusjaamas 34,6 kraadi, selle suve senine kuumarekord — 34,2 kraadi — mõõdeti pühapäeva õhtul Tallinna-Harku vaatlusjaamas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tallinna Stroomi rannas mõõdeti veetemperatuuriks kolm kraadi >>

Rannavalveteenust pakkuva turvafirma G4S rannainfo andmetel oli esmaspäeva südapäeval veetemperatuur Tallinna Stroomi rannas vaid kolm kraadi. Õhusooja mõõdeti samal ajal 30 kraadi. Sarnane olukord, kus vesi on valitsevat palavust arvestades ülikülm, püsib teisteski Tallinna randades.

Päästeamet tuletab meelde, et infot veeohutuse kohta leiab siit ja tuleohtuse kohta siit. Infot ohutuks grillimiseks ja lõkke tegemiseks saad küsida ka päästeala infotelefonilt 1524.

31
Tagid:
maastik, mets, ühiskond, tuleoht, palavus, ilm, tulekahju, Päästeamet, Narva-Jõesuu, Eesti