Taara linnakut plaanitakse laiendada nii territoriaalselt kui ka inimkoosseisult

Ministeerium plaanib laiendada Võru sõjaväelinnakut

51
(Uuendatud 08:00 05.07.2018)
Kaitseministeerium plaanib laiendada Võrus asuvat Taara linnakut nii territoriaalselt kui ka inimkoosseisult. Kohalikud elanikud on juba avaldanud vastumeelsust kavandavate uuenduste suhtes.

TALLINN, 5. juuli — Sputnik. Selleks on vaja teha juurdeehitusi linna elamumaa arvelt ning ümber kolida ajalooliselt Võrus olnud lahingukool, vahendab ERR. Taara linnaosa on Võrus asuv eramute piirkond, kus on aastaid elatud rahulikku ning vaikset elu kõrvuti kaitseväega.

Tapa vald ja Kaitseministeerium teevad koostööd >>

Viimaste eramute ja 2. jalaväebrigaadi valduses olevat Taara linnakut lahutab tihe metsamüür, mis on saanud kohalikele armsaks. Tegemist on riigile kuuluva maaga, mis linna üldplaneeringu järgi on mõeldud elamumaaks, nüüd plaanib aga kaitseministeerium rajada sinna Taara linnaku laienduse ühes varuväljapääsuga.

Kaitseminister Jüri Luik ütles teisipäeval, et pikaajaline vastastikku lugupidav koostöö Tapa vallaga on taganud selle, et kaitseväelinnak on saanud areneda vastavalt riigikaitselistele vajadustele ning Tapa on saanud juurde nii korrastatud taristut ning loodetavasti ka maksutulu, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teisipäeval allkirjastasid Tapa vallavanem Alari Kirt ja kaitseminister Jüri Luik heade kavatsuste kokkuleppe, millega kinnitatakse koostöö jätkumist mõlemale osapoolele oluliste taristuprojektide arendamisel.

Eesti töötukassa andis aasta alguses rahvusooper Estonias peetud tänuvastuvõtul kaitseväele üle Lääne-Viru maakonna 2017. aasta parima tööandja tiitli.

"Olin purjus ja tühjendasin põit vitriinidele": NATO sõdurid laamendavad Baltikumis >>

Kaitsevägi ja kaitseressursside amet pälvisid aasta tööandja tiitli tänu NATO lahingugrupi saabumisele ja kaitseväe Tapa linnaku arendamisele, mis tõi kaasa ka uute töökohtade loomise Lääne-Virumaal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Muuhulgas avas kaitsevägi eelmise aasta sügisel Tapa linnakus uue toitluskompleksi, mis on üks suuremaid Baltimaades ning mis on suuteline päevas toitlustama 3200 inimest. Toitluskompleksi haldab kaitseväe toetuse väejuhatus, mis annab Lääne-Virumaal tööd enam kui 100 inimesele.

2016. aastal toimunud NATO tippkohtumisel Varssavis otsustati paigutada Leedu, Läti, Eesti ja Poola territooriumile NATO sõjaline kontingent, kuid esimesed Lääne väeüksused ilmusid Balti riikidesse niipea, kui nad 2004. aastal NATO-ga ühinesid.

Moskva on korduvalt rõhutanud, et ta ei kavatse rünnata ühtegi NATO liikmesriiki, kuid NATO kasutab selliste kohalike poliitikute nagu Ilves provokatiivseid avaldusi oma kohaloleku suurendamiseks Venemaa idapiiril, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

51
Tagid:
metsamüür, juurdeehitis, elamumaa, taristu, kaitseministeerium, kaitsevägi, Taara linnak, Võru