ID-kaart

Aasta lõpus tuleb välja uus ID-kaart

83
(Uuendatud 13:31 02.07.2018)
Aasta lõpus tuleb välja uus ID-kaart, mis erineb praegusest kaardist. Selleks, et teenusepakkuja saaks kontrollida, kas uus ID-kaart töötab tema süsteemides, on vaja testkaarti.

TALLINN, 2. juuli — Sputnik. Testkaardi sooviavaldus tuleb saata Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) meiliaadressile help@ria.ee. Tulevikus väljastab testkaarte kirjaliku taotluse alusel RIA koostööpartner SK ID Solution AS, teatas Riigi Infosüsteemi Amet.

Kaardi toimimise testimiseks tuleb uuendada teenused ja rakendused ning arvutis peab olema uue kaardi toega tarkvara beetaversioon. Selle saab alla laadida aadressilt https://installer.id.ee/media/id2019/. Kuna testimine ning võimalike muudatuste planeerimine ja arendamine võtab aega, palub RIA arendajatel kiirustada. Näiteks tuleb testida, kas süsteemis saab anda ja vastu võtta digiallkirja formaati ASiC-E, mis muutub allkirja vaikimisi formaadiks. Samuti tuleb kontrollida, kas uue kaardiga saab arvutisse/domeeni või veebikeskkonda sisse logida, seal digiallkirja anda ja krüpteerida.

Paroolikaardid jäävad lõplikult ajalukku>>

Ka need ettevõtted, kes kasutavad ID-kaarti kliendikaardina, peavad oma süsteeme muutma ja testkaardiga testima. Näiteks muutub ID-kaardi isikuandmete fail. Kui süsteem loeb isikukoodi sellest failist, tuleb arendajal lisada uued andmete pärimise käsud, et süsteem vajaliku info kätte saaks.

Uue ID-kaardi kõige olulisem erinevus võrreldes vanaga on see, et uuel kaardil on kaks liidest: harilik kontaktne ning lisandub ka kontaktivaba. Uus kiip on NXP P60D145 suuremahulise mäluga (144kB EEPROM ja 512kB RAM) ning tänu sellele on sinna võimalik lisada uusi rakendusi. Näiteks ühistransporti elektroonilise pileti, puudega isiku kaardi või mõne teise elektroonilisel kujul väljastava tõendi.

PPA tunnistab kehtetuks ligi 12 500 ID-kaardi sertifikaadid>>

Muutuvad kiibilt loetavad parameetrid ja avaliku võtme infrastruktuuri (Public Key Infrastructure) arhitektuur. Digiallkirja andmine ja autentimine on esialgu võimalik kontaktse kiibi abil.

Lisaks ID-kaardile uuenevad elamisloakaart, digitaalne isikutunnistus ja diplomaatiline isikutunnistus. Dokumente hakatakse väljastama selle aasta lõpus.

Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid>>

83
Tagid:
ID-kaart, Riigi Infosüsteemi Amet, RIA, Eesti