Õhutemperatuurid kerkivad taas suvisemaks, illustreeriv foto

Ilm muutub järjest suvisemaks

52
(Uuendatud 17:27 01.07.2018)
Eelolev nädal algab küll jaheda, tuulise ja sompus ilmaga, kuid päev-päevalt muutub taevas selgemaks ja õhutemperatuurid kerkivad taas suvisemaks.

TALLINN, 1. juuli — Sputnik. Ilmateenistuse teatel on teisipäeva öösel pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab vihma, ent hommikuks ida pool sajuvõimalus väheneb. Puhub valdavalt kirde- ja idatuul 3-9 m/s. Sooja on 8-13 kraadi. Teisipäeva päeval on samuti pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma ja on äikeseoht. Puhub põhjakaaretuul 2-8 m/s. Sooja on 15-21 kraadi, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

G4S rannavalve: lõhutud pudelid põhjustavad lõikehaavu >>

Kolmapäeva öösel on vahelduva pilvisusega ilm ja kohati sajab hoovihma. Puhub põhjakaaretuul 2-8 m/s. Sooja on 8-13 kraadi. Kolmapäeva päeval on vahelduva pilvisusega ilm ja kohati sajab hoovihma. Puhub põhjakaaretuul 2-8 m/s. Sooja on oodata 17-23 kraadi.

Neljapäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Puhub lääne- ja loodetuul 3-9 m/s. Sooja on 9-14 kraadi. Neljapäeva päeval on vahelduva pilvisusega ilm ja kohati sajab hoovihma. Puhub lääne- ja loodetuul 3-9 m/s. Sooja on 17-23 kraadi.

Tänavusel suplushooajal avatakse 51 avalikku supluskohta, illustreeriv foto
© Sputnik / Всеволод Тарасевич

Juunis alanud suplushooajal avati üle Eesti 51 avalikku supluskohta, mis on ühe võrra vähem kui möödunud suplushooajal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Endiselt paistab avalike supluskohtade rohkuse poolest silma Järvamaa, kus avatakse kokku seitse avalikku supluskohta. Tallinn, Hiiu-, Pärnu- ja Tartumaa avavad viis, Läänemaa ja Valgamaa neli, Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa ja Võrumaa kolm, Saaremaa ja Viljandimaa kaks ning Jõgevamaal, Põlvamaal ja Harjumaal avatakse üks avalik supluskoht.

Ühtegi avalikku supluskohta ei ole endiselt Raplamaal. Haldaja soovi kohaselt ei ole sel aastal avalike supluskohtade nimekirjas Ida-Virumaal asuvat Karepa lastelaagri randa.

Avalike supluskohtade veekvaliteedi andmetega on võimalik tutvuda terviseameti kodulehel.

Vetelpääste on randades valves alates 1. juunist kuni 31. augustini, alates kella kümnest hommikul kuni kella kaheksani õhtul. Vajadusel saab G4S rannavalvega ühendust G4S juhtimiskeskuse numbril 1911, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Rannavalve: päästmist vajasid omapäi jäetud lapsed >>

Rannavalve jagab sarnaselt varasemate aastatega Tallinna randades lastele käepaelu, kuhu lapsevanem saab oma telefoninumbri kirjutada juhuks, kui laps mängutuhinas vanemad silmist kaotab või ära eksib.

52
Tagid:
õhutemperatuur, rand, suvi, prognoos, ühiskond, Ilmateenistus, Eesti