Ratas: me kõik kanname vastutust vaba Eesti hoidmisel ja edasiviimisel

Ratas: me kõik kanname vastutust vaba Eesti hoidmisel ja edasiviimisel

15
(Uuendatud 18:47 23.06.2018)
Eesti kaitstus toetub eelkõige meie inimeste pühendumusele ja sihikindlale tööle, aga sarnaselt Vabadussõjale ka sõpradele ja liitlastele, ütles peaminister Jüri Ratas täna hommikul Kaitseväe kalmistul, asetades pärja Vabadussõjas langenute mälestuseks.

TALLINN, 23. juuni — Sputnik. Ratase sõnul on Eestimaa rahvaste käekäik viimase sajandi jooksul näinud erinevaid aegu, kuid me ei unusta iial neid naisi ja mehi, kes astusid oma kodumaad kaitstes vastu kordades suuremale vaenlasele.

"Meenutame täna nii siin Tallinnas kui paljudes teistes paikades üle Eestimaa neid, kelle võitluse ja pingutusteta ei elaks me vabas Eesti riigis. Kaotatud elud ja rahva kannatused tuletavad meile kõigile meelde vastutust, mida vaba Eesti hoidmisel ja edasiviimisel kanname," lausus peaminister.

Юри Ратас на памятной церемонии в честь Дня победы в Освободительной войне на Военном кладбище
© Фото : Jürgen Randma/Riigikantselei
Võidupüha Tallinnas.

Rääkides Eesti julgeolekust tänasel päeval rõhutas Ratas, et see tugineb meie elanike suurele kaitsetahtele ning Kaitseväe, Kaitseliidu, Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti ja teiste asutuste professionaalsusele.

Eesti tähistab Võidupüha>>

Ratas tõi esile, et nii nagu sada aastat tagasi andsid mitmed riigid olulise panuse meie iseseisvusese saavutamiseks, on samavõrd oluline liitlaste kohaolek täna.

"Valmisolek meiega kõrvuti seista on väga selge ning see on sõnum liitlaste ühtsusest ja solidaarsusest," lisas ta.

President Kaljulaid: vaid sõjalisest kaitsevõimest meie turvatundeks ei piisa>>

Peaminister märkis, et ka Eesti annab rahvusvahelisse julgeolekusse oma märgatava panuse. Ratas kutsus võidupühal ja jaanilaupäeval tänulikult mõtlema kõigile neile, kes seisavad Eesti Vabariigi eest nii kodumaal kui kõigile neile, kes teevad seda kaugetes paikades, eemal lähedastest, eemal oma isamaast.

"Kestku Eesti vabadus igavesti ning kaunistagu sinine, must ja valge täna tervet Eestimaad!"

15
Tagid:
võidupüha, Jüri Ratas, Eesti