Petersburg Pasljassaare sadamas

Tallinnas algas parvlaeva "Petersburg" meeskonna repatrieerimine

36
Parvlaeva "Petersburg" uus kapten Andrei Radionov saabus laeva reedel, 15. juunil. Ta on tuleviku suhtes optimistlik.

TALLINN, 16. juuni — Sputnik. Parvlaeva "Petersburg" kapten Nikolai Šaškov ütles portaalile Sputnik Eesti, et kolm meeskonnaliiget lahkusid Tallinnast juba varahommikul ja veel kolme lahkumine on planeeritud hilisõhtule. Laupäeval saabub kodumaale lahkuvate meremeeste asemele Venemaalt veel kolm uut meeskonnaliiget. Kõik läheb kavakohaselt.

Nikolai Šaškovi sõnul toimub meeskonna vahetus ilma igasuguste "üllatusteta". Ta teatas, et meremeeste arvele laekus laevaomanikult lõpuks hilinenud palk märtsi, aprilli ja osaliselt maikuu eest. Laevaomanik peab tasuma oma võlgnevuse parvlaeva meeskonna ees esmaspäevaks, 18. juuniks. Nikolai Šaškov ise peab Eestist lahkuma 19. juunil pärast asjaajamise lõplikku üleandmist uuele kaptenile Andreile Radionovile.

Eesti sadamas arestiti Venemaa praamlaev "Petersburg" — eksklusiivne>>

"19. juunil peaks Rootsist saabuma laevatäitur, kes lisaks talle juba teadaolevale informatsioonile vabastab täiendava kinnituse saamise korral parvlaeva võlgade tasumise kohta laeva aresti alt. Nii et me saame lõpuks vabaks," jagas kapten Šaškov oma rõõmu portaaliga Sputnik Eesti.Ta oli kindel, et meeskonna kodumaale naasmisega probleeme ei teki, sest need, kellel on Schengeni viisad lahkuvad selle ülejäänud laevarolli ja meremehe passiga, mis on tavaline praktika ega ole vastuolus ühegi rahvusvahelise leppe ega tavaga.

Kapten, naerata ometi

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et parvlaeva "Petersburg" uus kapten Andrei Radionov saabus laeva reedel, 15. juunil. Ta on tuleviku suhtes optimistlik ja loodab, et kõik võlad tasutakse, laev vabastatakse arestist ja kõik meeskonnaliikmed, sealhulgas kapten ise, saavad oma palga kätte. Radionov märkis, et parvlaeva "Petersburg" meeskonna ülesandeks on nüüd tagada seisva laeva käigushoidmine. Seisva laeva elutegevuses hoidmiseks vahetusmeeskonnast piisab, kuid laeva hoolduseks ja remondiks enam mitte. See tähendab, et niipea, kui lahendatakse laeva üleviimise probleem seisuseisundist aktiivse remondi või ekspluatatsioonifaasi, täiendatakse laeva meeskonda uute meestega Peterburist.

Parvlaeva epopöa

Venemaa ettevõttele Black Sea Ferry & Investments kuuluv parvlaev "Petersburg" arestiti Tallinnas Paljassaare sadamas võlgade pärast, mis tekkisid 2017. aastal viibimise ajal Riias. Laev tuli Eesti sadamasse remonti, kuid tööd ei alanud.

"Petersburgi" omanikettevõte Black Sea Ferry & Investments on Venemaa raudtee laevandusettevõte ja tegeleb rahvusvaheliste lastivedudega Lääne- ja Mustal merel.

Parvlaev "Petersburg" arestiti Eestis>>

"Petersburg" ehitati Saksamaal 1986. aastal. 2010. aastal sai ta teiseks raudteeparvlaevaks, mis hakkas sõitma Baltiisk-Ust-Luga liinil. Laev mahutab kuni 49 vagunit, 50 haagisautot ja 150 ühikut veerevtehnikat ning võib pardale võtta kuni 150 reisijat.

36
Tagid:
Petersburg, Paljassaare, Talliin, Eesti
Teema:
Parvlaev "Petersburg" arestiti Eestis (10)