Parvlaev Petersburg

Tallinnas arestitud parvlaeva peremees teatas võla tasumisest

28
(Uuendatud 21:19 14.06.2018)
Ettevõtte Black Sea Ferry & Investments teadaande kohaselt suunatakse raha kõigepealt parvlaeva Tallinnast väljumise keelu tühistamiseks ja ühtlasi kindlustamaks parvlaeva punkerdamist Venemaal.

TALLINN, 14. juuni — Sputnik. Neljapäeval, 14. juunil teatas Tallinnas arestitud Venemaa parvlaeva "Petersburg" omanik Black Sea Ferry & Investments agentuurile RIA Novosti, et ta olevat võlgnevuste täielikuks kustutamiseks võlausaldajate ees töötasude osas raha vajaliku rahasumma üle kandnud.

"Raha suunatakse parvlaeva Tallinnast lahkumise keelu tühistamisele ning parvlaeva Baltiiskis punkerdamise tagamiseks. Kõik finantsküsimused peavad saama 15. juuniks lahendatud," teatati ettevõttest.

Sputnik Eesti võttis ühendust parvlaeva Petersburg kapteni Nikolai Šaškoviga, kes teatas, et käesoleval ajal tal antud küsimuses mingisugust konkreetset teavet ei ole.

Kapteni sõnul kohtus ta 14. juuni hommikul kell 10 parvlaeva teenindava ettevõtte esindajatega, kes teatasid talle, et mingeid rahalaekumisi parvlaeva valdajalt veel ei ole.

"Istume endiselt ilma valguseta, aga loodame parimale," ütles Nikolai Šaškov.

Капитан судна Петербург Николай Шашков
© Sputnik / Вадим Анцупов
Laeva "Petersburg" kapten Nikolai Šaškov.

Sputnik Eesti omakorda jälgib koos Vene Föderatsiooni saatkonnaga Eesti Vabariigis jätkuvalt seoses Tallinnas arestitud Vene parvlaevaga Peterburg kujunenud olukorra arengut.

Kelle pattude eest

Sputnik Eesti on kirjutanud, et 2018. aasta aprillis Venemaa piiratud vastutusega äriühingule Black Sea Ferry & Investments kuuluv Vene laev "Petersburg" arestiti võlgade tõttu Riia laevavarustusetevõtetele Eestis Paljassaare sadamas, kuhu ta  remonditöödeks saabus.

Võlasumma, mis tekkis 2017. aastal Riias peatumise ajal, moodustas 350 000 eurot. Lisaks sellele võlgnes laevaomanik selleks hetkeks ligi kaks miljonit rubla parvlaeva meeskonnale, mis praegu, Eestis viibimise perioodil koosneb 12 inimesest.

Sadama territooriumilt tohib meeskond lahkuda, ainult et sellest üksi on vähe – raha on meremeestel otsa saanud.

15. juunil pidi nad välja vahetama teine meeskond, kes nähtavasti tuleb kohale minimaalses koosseisus. Lepingu kohaselt peab meeskond praegust asendama kaheks kuuks, kuidas aga sündmused edaspidi arenevad, on teadmata.

Parvlaev "Petersburg" arestiti Eestis>>

Laeva "Petersburg" meeskond pöördus Venemaa suursaatkonna poole palvega osutada kaasabi laeva arestimisega seotud olukorra lahendamisel.

Venemaa suursaatkond on valmis aidata

Aleksandr Petrov teatas uudisteportaalile Sputnik Eesti, et lähipäevil võivad paljud laeva ja tema meeskonnaga seotud küsimused piisavalt teravalt üles kerkida. Ta kinnitas kaptenile, et saatkond osaleb tingimata, niipalju kui tal võimalik, nende lahendamises.

Venemaa suursaadik ütles, et kahjuks pole tunda toimunu eest oma vastutuse tajumist parvlaeva Petersburg omaniku, ettevõtte Black Sea Ferry & Investments poolt.

"Ei mahu pähe, kuidas sedaviisi võib oma äri ajada ja oma inimestega niimoodi käituda," lausus Aleksandr Petrov meelekibedusega.

Ta teatas ühtlasi, et saab suurepäraselt aru asjaolust, et parvlaeva 15. juuniks plaanitud meeskonnavahetus laeva võlgade tõttu arestimise küsimust ennast sisuliselt küll kuidagi ei lahenda.

28
Tagid:
Petersburg, parvlaev, Aleksandr Petrov, Paljassaare, Eesti
Teema:
Parvlaev "Petersburg" arestiti Eestis (10)