Uus nädal toob sajuvõimalust ja mõõdukat suvesoojust, illustreeriv foto

Uus nädal toob sajuvõimalust ja mõõdukat suvesoojust

36
(Uuendatud 11:44 10.06.2018)
Ilmateenistuse teatel võib eeloleval nädalal mitmel pool vihma sadada, kuid õhutemperatuurid jäävad siiski veel suvisteks.

TALLINN, 10. juuni — Sputnik. Esmaspäeval kõrgrõhkkond aeglaselt eemaldub. Öösel on vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub lõunakaaretuul 2-8 m/s. Sooja on 9-14 kraadi, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Esmaspäeva päeval läheneb merelt madalrõhulohk, lisandub pilvi ja pärastlõunal suureneb vihma tõenäosus üle 50 protsendi – algul saartel ja õhtu poole ka mandril. Pärastlõunal võib hoovihmale sekka ka äikest tulla. Puhub valdavalt lõunakaaretuul 2-8 m/s. Sooja on 20-26 kraadi.

Puukentsefaliidi vastu tasub vaktsineerida ka suve hakul >>

Teisipäeva öösel liigub madalrõhuvöönd Eesti kohale, ilm on pilves selgimistega ja mitmel pool sajab hoovihma ning võib olla äikest. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Sooja on 11-16 kraadi.

Teisipäeva päeval eemaldub madalrõhuvöönd Peipsi taha. Ilm on pilves selgimistega. Mitmel pool sajab hoovihma ja võib olla äikest. Pärastlõunal loode poolt alates pilvisus hõreneb ja sadu lakkab. Loode- ja põhjatuul tugevneb 4-10, rannikul puhanguti 15 m/s. Sooja on 15-20 kraadi.

Kolmapäeval kaugeneb madalrõhkkond Venemaale ning tõusva õhurõhu foonil on öösel vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub loode- ja põhjatuul 3-9, öö hakul rannikul puhanguti 14 m/s. Sooja on 7-12 kraadi.

Kolmapäeva päeval on vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s. Sooja on 15-20 kraadi.

Terviseamet hoiatab

Soojade ilmade saabumise ja puugihooaja algusega seoses tuletab terviseamet meelde, et puukborrelioos ja puukentsefaliit on Eestis endeemiliselt ehk pidevalt levinud haigused, millest puukentsefaliidi vastu on võimalik end vaktsineerida, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Karuputke mürgi mõju aitab leevendada päikesevalgusest hoidumine >>

"Puukidega võib kokku puutuda pea igaüks, seega on puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine aktuaalne igal aastal. Seda enam, et puukentsefaliit on tõsine ja ohtlik haigus, millesse haigestumine toob kaasa mitmeid ebameeldivusi," ütles terviseameti epidemioloogilise valmisoleku büroo juhataja Irina Dontšenko.

Tänavusel suplushooajal avatakse 51 avalikku supluskohta, illustreeriv foto
© Sputnik / Всеволод Тарасевич

Tema sõnul tuleks võimalusel puukentsefaliidi vastu end vaktsineerida juba talvel või varakevadel, kuid kindlasti tasub vaktsineerimise peale mõelda ka praegu.

Terviseameti mürgistusteabekeskuse infoliin 16662 on sel aastal juba esimese karuputke mürgistuse ka registreerinud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti laupäeval.

Mürgistusteabekeskuse juhi Mare Oderi sõnul on karuputke põhjustatud mürgistused iga-aastane nähtus, taimega puutuvad kokku nii lapsed kui täiskasvanud.

Karuputke võõrliike näeb Eestis üha vähem >>

"Kevadel ja suve hakul tuleb eriti ettevaatlik olla, sest muidu enam kui pooleteistkümne meetrised taimed on veel lühikesed ja võivad looduses rändajat salaja tabada," ütles Oder.

36
Tagid:
õhutemperatuur, suvi, vihm, ühiskond, Ilmateenistus, Eesti