Haabersti viadukt on avatud

Haabersti viadukt Tallinnas on avatud: kas liiklusummikute mure on murtud?

56
(Uuendatud 16:13 01.06.2018)
1. juunist on on Tallinna Haabersti linnaosas rajatud maanteeviadukt liikluseks avatud ja juba lähiajal on võimalik aru saada, kas selle ehitamine on liiklusummikute probleemile selles teelõigus lahenduse toonud.

TALLINN, 1. juuni — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Oma liiklusummikute poolest tuntud Haabersti ristmiku viadukti pidulik avamistseremoonia leidis aset reedel, 1. juuni hommikul. Sellest võtsid osa Tallinna linnaametnikud – linnapea Taavi Aas, tema asetäitja Kalle Klandorf, Haabersti linnaosavanem Marek Jürgenson, Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, Tallinna kommunaalameti, ehitajate ja projekteerijate esindajad.

Tallinna Gonsiori tänav on reedest suletud >>

Avamistseremoonia puhul oli pealinna garaažidest viadukti juurde toimetatud renoveeritud, kuid selliselgi kujul nostalgiat tekitav kollane Ikarus-buss oma salongi unustamatu bensiinilõhna ja mugavate istmetega. Ungari autotööstuse toode koos tähtsate reisijatega sõitis sujuvalt üle viadukti ja sama teed pidi tagasi kogunemiskohta. Nüüd on viadukt, mille sihiks sai vabastada Haabersti piirkonna autoomanikud hommiku- ja õhtutundidel ülimalt tüütutest ummikutest, autoliikluseks avatud.

 • Мэр Таллинна Таави Аас прибыл на церемонию открытия виадука
  Tallinna linnapea Taavi Aas saabus viadukti avamistseremooniale
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Виадук Хааберсти
  Haabersti viadukt on avatud
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Виадук Хааберсти
  Haabersti viadukt on avatud
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Виадук в Хааберсти вид сверху
  Haabersti viadukt on avatud
  © Sputnik / Вадим Анцупов
1 / 4
© Sputnik / Вадим Анцупов
Tallinna linnapea Taavi Aas saabus viadukti avamistseremooniale

Sputnik Eesti ajakirjanik küsis läheduses viibinud autojuhilt, kas viadukt aitab nüüd hommikul sujuvalt kesklinna suunas sõita ja õhtul sama kiiresti tagasi vurada. Autojuht, kes esitles ennast Dmitrina, väitis Sputnik Eestile, et eks muidugi aeg näitab, kas tal on õigus või mitte, aga antud etapil tundub talle, et lõplikult see viadukt muret ei lahenda.

"Põhiline liiklusvool tuleb Rannamäe tee poolt – Tabasalust, Tiskrest, Kakumäelt. Valgusfooride asetus, nagu ma aru sain, jääbki nõnda, nagu on. Kui oleks viadukt, mis suudaks liiklusvoo nimelt sealtkandist Paldiski maanteele läbi lasta, oleks see liikluskoormust tublisti vähendanud. Minu arvates oleks kohe, ristmikest ja valgusfooridest mööda minnes tulnud rajada viaduktide ja mahasõiduradade kompleks," ütles Dmitri, tuues eeskujuks Riia, kus tema meelest edukalt loobutakse valgusfooridest, rajades vajaliku hulga viadukte. Pahatihti, lisas Dmitri, ei aita ka auto asemel ühistranspordiga sõitmine, kuna paljudel teelõikudel seisab buss ikka üldises autodevoolus.

Haabersti remmelga säilitamine maksaks 1,5 miljonit >>

Ummikutega tuleb võidelda pidevalt ja vastavalt nende tekkimisele

Aselinnapea Kalle Klandorf selgitas kommentaaris Sputnik Eestile, et esiteks ei ole tööd veel lõppenud ja esimese asjana rajatakse linna suunas eraldi autobussirada, raha selleks on juba eraldatud. Mis puudutab Rannamõisa tee poolset ristmikku, siis võib näha, et seal ehitustööd veel kestavad, need peavad lõpule jõudma sügisel. "Kui kõik teed sellel lõigul on valmis, siis vaatame, kas ummikuid esineb või mitte. Me viisime ristmikul läbi uuringud ja need näitasid, et siin erilisi liiklusummikuid ei ole, küll aga võib neid ilmneda siit kaugemal – Taksopargi juures ja ristmikul Paldiski maantee alguses," väitis Tallinna aselinnapea.

Калле Кландорф
© Sputnik / Вадим Анцупов
Aselinnapea Kalle Klandorf

Klandorfi sõnul asuvad linnavõimud edaspidi lahendama ummikute küsimust juba neis kohtades, kus need kujunema hakkavad – ummikutemure lahendamiseks käib pidev töö, uuritakse liikluse intensiivsust. Sealhulgas on juba olemas teatud mõtted ja visandid, kuidas ummikutest Taksopargi juures ja Paldiski maantee alguses ning teistes probleemsetes kohtades, näiteks Mustamäe linnaosas Tammsaare teel, Sõpruse puiesteel ja Linnu teel jagu saada. "Juhul kui kõigil neil lõikudel otsekohe ehitamist alustada, on see samuti halb, inimestele ei meeldi. Tasapisi hakkame plaane teoks tegema ja liiklusolude parendamise poole liikuma."

Tallinn alustab kolm suuremahulist tee-ehitust >>

Haabersti ristmiku rekonstrueerimiseks on allkirjastatud töövõtuleping Nordecon Eesti AS-iga. Ehitustöödega alustati 2. mail 2017.

Ehitustööde lepinguline maksumus koos omanikujärelevalve kuludega on 20,2 miljonit eurot. Ehitustööde lõpptähtaeg on 30. augustil 2018.

56
Tagid:
autojuhid, ummik, liiklus, ristmik, viadukt, linnavalitsus, Taavi Aas, Kalle Klandorf, Haabersti, Tallinn, Eesti