Tallinna päev algas peaministri ja linnapea kohtumisega

Ratas: Tallinn peab olema omavalitsuste väärikas eestkõneleja

25
(Uuendatud 12:32 15.05.2018)
Peaminister Jüri Ratase koputamine Lühikese jala väravale kell 9.00 hommikul oli stardipauguks tänastele Tallinna päeva üritustele.

TALLINN, 15. mai — Sputnik. Valitsusjuhti võttis värava juures vastu Tallinna linnapea Taavi Aas, kellega koos liiguti Neitsitorni juurde kahurisaluuti tegema ning edasi Raekotta jagama linna vapi- ja teenetemärke ning kultuuripreemiaid, edastab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Tallinna päeva saabusid tähistama Riia ja Vilniuse linnapead >>

Peaminister avaldas lootust, et tänane kohtumine Lühikese jala torni väravas ei jää riigi ja linna vahel sümboolseks, vaid jätkub hea reaalne koostöö.

"Meie pealinn on ühest küljest küll terve riigi arengu mootor, aga peab käima ühte sammu ka ülejäänud Eestiga. Tallinna roll on olla lisaks igapäevasele tihedale tööle oma elanike heaks ka kõigile omavalitsustele ühistes muredes väärikas eestkõneleja ja koostööpartner," toonitas Ratas.

Tervituskõne pidasid Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas ja heerold Jüri Kuuskemaa (esineja)
© Sputnik / Вадим Анцупов

Rääkides pealinna kaasaegsetest saavutustest tõi peaminister esile tasuta ühistranspordi, mis on tema sõnul aidanud tutvustada nii meie pealinna kui ka tervet Eestit üle kogu maailma, ning Euroopa Rohelise Pealinna algatuse.

"Praeguseks hästi sisse töötatud ja laia kandepinnaga idee sai 2006. aastal alguse just Tallinna päeval ja Tallinnast. Pingutusi oma keskkonna parandamiseks teevad paljud Euroopa linnad ning konkurents rohelise pealinna tiitlile on alati tihe. Nüüd peab Tallinn taas ise tööd tegema, et see austav nimetus ühel päeval meie pealinna jõuaks," ütles Ratas.

Detailne kirjeldus Tallinna päeva avamisest ja päeva kava on portaali venekeelses osas. Sputnik Eesti korrespondent jälgis toimuvat sündmuskohal.

Tallinna päeva kavaga saab tutvuda ka siin.

Открытие ворот между Верхним и Нижним городом
© Sputnik / Вадим Анцупов
Tallinna päev algas peaministri ja linnapea kohtumisega

Linnapea Taavi Aas kuulutas linna pidupäeva linnarahva osavõtul pidulikult avatuks tavapäraselt Raekoja platsil kell 12. Mitmesuguseid pidupäevaga seotud ettevõtmisi jagub kogu päevaks ja üle linna.

Tallinna päeva saabusid tähistama ka Riia linnapea Nils Ušakovs ja Vilniuse linnapea Remigijus Šimašius, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tallinn tähistab viie aasta möödumist tasuta ühistranspordi algusest tallinlastele >>

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on lisaks tänavusele põnevale noorteprogrammile eriti rõõmustav see, et Tallinna päeva korraldusmeeskonnas on kaasa löömas mitmeid aktiivseid ja tegusaid noori.

Tallinna päev 2017 keskendus samuti noortele. Nii toimus mullu Tallinna päeval esmakordselt Tallinna tantsupidu "Linnalend" Tondiraba Jäähallis, Eesti youtuber'ite flash mob ja noortebändide kontsert Vabaduse väljakul, aga ka palju muud põnevat üle kogu linn, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teisipäeval tähistatakse taas Tallinna päeva >>

Tallinna päeva peetakse 15. mail juba alates 2002. aastast. See kehtestati Tallinnale Lübecki linnaõiguse andmise aastapäeva mälestuseks, millest tänavu täitub 770 aastat. Tallinna päeva pidulik avamine toimub keskpäeval Raekoja platsil.

25
Tagid:
kultuur, ühiskond, Tallinna päev, Taavi Aas, Jüri Ratas, Tallinn, Eesti