Eesti tähistab Euroopa päeva, illustreeriv foto

Eesti tähistab Euroopa päeva

23
(Uuendatud 12:47 09.05.2018)
Kolmapäeval, Euroopa päeval on kell 15-18 kõik huvilised oodatud Tallinna, Stenbocki maja hoovi, kus asub sel aastal traditsioonilise passimängu Eesti esindus.

TALLINN, 9. mai — Sputnik. Euroopa sünnipäeva meelelahutuslikul ja harival kogupere passimängul läbitakse erinevaid teekondi Tallinna südalinnas ning saab külastada Euroopa Liidu riikide saatkond, edastas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Euroopa päeval saab saatkondades jalutada >>

Passimängus osalejad koguvad Stenbocki maja hoovist templi. Kõik külalised saavad lahendada ristsõna ja võita auhindu ning pildistada end EV100 fotoseina taustal, et jäädvustada oma fotoalbumis see Eestile oluline aasta.

Kell 15-16 tervitab külalisi peaminister Jüri Ratas. "Euroopa päev on meie kõigi pidupäev. 14 aastat tagasi 1. mail astusime Euroopa Liitu, mis on toonud meile juurde palju häid sõpru avatud Euroopas, kindlustanud rahu ning kasvatanud jõukust. Oleme üheskoos saavutatu üle uhked ning rõõmustame ja tähistame vääriliselt kogu perega," ütles Ratas.

Euroopa päev on pühendatud rahule, demokraatiale ja Euroopa ühtsusele. 9. mail 1945 oli Euroopas esimene rahupäev pärast Teist maailmasõda. Rahupäeva viiendal aastapäeval tegi Prantsusmaa välisminister Robert Schuman ettepaneku ühendada Prantsusmaa, Saksamaa ja teiste Euroopa riikide söe- ja terasetootmine. Sellega sai alguse Euroopa lõimumine ja Euroopa Liit.

Eesti kaitseväelased panid pärja Pronkssõduri jalamile >>

Eestis on Euroopa päev ka lipupäev. Eesti lipu heiskavad täna kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Euroopa Liidu lipu heiskavad koos Eesti lipuga Riigikogu, Vabariigi President, Vabariigi Valitsus, Riigikohus, Riigikontroll, õiguskantsler, ministeeriumid, Eesti Pank, Kaitseväe Peastaap ja omavalitsusorganid. Lipud heisatakse päikesetõusul või hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul.

Mullu toimus Euroopa päev 6. mail, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

23
Tagid:
pereüritus, saatkond, pass, passimäng, ühiskond, Euroopa päev, Stenbocki maja, Tallinn, Eesti