Esmaspäev toob kuni 21 soojakraadi, illustreeriv foto

Esmaspäev toob kuni 21 soojakraadi

14
(Uuendatud 20:19 06.05.2018)
Päikseline kevad tõstab esmaspäeval termomeetrinäidu paiguti kuni 21 soojakraadini.

TALLINN, 6. mai — Sputnik. Ilmateenistuse teatel on ööl vastu esmaspäeva vähese pilvisusega sajuta ilm ja kohati võib tekkida udu. Puhub edelatuul 2-7 m/s. Sooja on 2-7 kraadi, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Varem ei ole Võrus nii sooja 9. aprilli mõõdetud >>

Peipsi järvel puhub edelatuul 2-7 m/s. Lainekõrgus on 0,2- 0,7 meetrit. Ilm on sajuta ja hea nähtavusega. Sooja on 2-5 kraadi.

Esmaspäeva päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub edelatuul 4-10 m/s. Sooja on 16-21, rannikul paiguti 11 kraadi.

Peipsi järvel puhub edelatuul 3-7, puhanguti kuni 10 m/s. Lainekõrgus on 0,2- 0,7 meetrit. Ilm on sajuta ja hea nähtavusega. Sooja on 15-17 kraadi.

Ilm muutub ka edasi, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Klimatoloogi Ain Kallise sõnul on ilm Eestis muutunud ja muutub ilmselt ka edasi. Soojenevad enam kevaded ja natukene vähem talved. Näeme me rohkem ka taifuune ja orkaane, ning ka kuumalaineid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsi lõpus.

Kliimaliidrid varjavad räpase energia investeeringud >>

"Tulevikus saavad ilmselt olema ka soojemad talved ja soojemad suved. Tuulte suurenemise osas ei oska keegi tegelikult midagi palju praegu ennustada aga kindel on see, et sademete hulk kasvab, mis peaks põllumeestele hästi sobima," ütles klimatoloog.

"Kliimateadlased näevad ette, et Eestis peaksid kõige suurema muutuse läbi tegema just nimelt kevade temperatuurid. Kui kevaded peaksid 50. aasta pärast muutuma soojemaks 2,3 kuni 2,4 kraadi, siis suved ainult 1,6 kraadi, mis ei ole väga põrutav muutus," lisas Kallis.

Kui spetsialistie koostatud ilmaprognoosid tegelikkusega kokku ei lange, siis on ülim aeg pöörduda nende märkide poole, mida kasutasid ilmaennustuseks meie esivanemad, kirjutas uudisteportaali Sputnik Eesti ajakirjanik mullu suvel. 

Rahvalikud ilmaennustused — kui sünoptikuid ei tea uskuda >>

Loomade käitumise, taimede väljanägemise ning erinevate loodusnähtuste järgi võisid nad ette öelda, milline ilm lähipäevil tuleb. Neidsamu meetodeid võime meiegi teiega kasutada, peatähtis on — tähelepanelikult enda ümber ringi vaadata.

14
Tagid:
ilmaprognoos, kevad, ilm, ühiskond, soojus, Ilmateenistus, Eesti