Finnair esitles Tartu lennujaamas uusi lennuaegu, illustreeriv foto

Finnair esitles Tartu lennujaamas uusi lennuaegu

100
Tartu linnavalitsus ja Finnair esitlesid teisipäeval Tartu lennujaamas Finnairi uut sõiduplaani. 28. aprillist kehtima hakkav lennugraafik võimaldab Tartust Helsingisse lennata varahommikul ja Helsingist Tartusse hilisõhtul.

TALLINN, 11. aprill — Sputnik. Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul jõuti uute lennuaegadeni kolmepoolsetel läbirääkimistel Finnairi ja Tallinna lennujaamaga, seisab Tartu linna kodulehel.

"Tartust lendajate lennuvõimalused avarduvad tunduvalt, kuna varahommikul Helsingisse saabudes jõutakse nüüd esimesse jätkulendude lainesse ning lühemate kohtumiste korral ka õhtuks koju tagasi," ütles linnapea.

Turistid jätsid Soome 2,6 miljardit eurot >>

Lennuhooaja avaüritusele on kutsutud Tartu kõrgkoolide ning suurettevõtete esindajad, samuti Võru, Viljandi ja Valga omavalitsuste juhid.

Tallinn-Helsingi püsiühenduse rajamise toetusrühma avaüritus
© Riigikogu / Erik Peinar

Kohapeal allkirjastatakse hea tahte koostöökokkulepe, mille eesmärk on kaasa aidata Tartu lennuühenduse arendamisele. Allakirjutanud panustavad kohaliku lennuühenduse jätkusuutlikkusse sellega, et eelistavad lennureisideks võimalusel Tartu lennujaamast toimuvaid väljumisi ja jagavad infot Tartust lendamise võimaluste kohta.

Finnairi Ida-Euroopa ja Baltimaade juhi Arunas Skuja sõnul on Eesti Finnairile oluline turg. "Kõik peamised sihtkohad Euroopas, Aasias ja Põhja-Ameerikas, mis on läbi Helsingi olnud kättesaadavad Tallinnast, on nüüd saadaval ka Tartust ning see muudab Finnairi üheks parimaks valikuks Lõuna-Eesti regiooni inimestele," ütles Skuja.

Alates 28. aprillist toimuvad Tartu-Helsingi lennud kuuel päeval nädalas. Lend väljub Tartust kell 5:35 ning saabub Helsingisse 06:20, pakkudes kolme tunni jooksul võimalusi jätkulennuks ligi 35 erinevale lennule. Helsingi-Tartu lend väljub 00:05 ja saabub Tartusse 00:50. Lende ei toimu Helsingi-Tartu suunal laupäeva öösel vastu pühapäeva ja Tartu-Helsingi suunal pühapäeva varahommikul.

Regulaarne lennuliiklus Tartust Helsingisse algas 2011. aasta oktoobris, kui lende alustas Flybe. Mais 2015 asus liini teenindama Finnair.

Lennujaam plaanib tuua riigile täiendavat tulu 30 miljonit eurot igal aastal >>

Tallinna-Helsingi raudteetunnel

Plaanitava Tallinna-Helsingi raudteetunneli maksumuseks hinnatakse keskmiselt 16 miljardit eurot ning ehitusajaks 15 aastat arvestusega, et ehitus algaks 2025. aastal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti veebruaris.

Peaminister Jüri Ratas ütles FinEst Link projekti lõppkonverentsil, et Helsingi ja Tallinna vahele kiire püsiühenduse rajamine tooks kogu piirkonnale mitmeid eeliseid ning seetõttu on äärmiselt oluline jätkata püsiühenduse teemal laialdast ühiskondlikku arutelu.

Ratase sõnul liigub Tallinna ja Helsingi vahel ligi 10 miljonit reisijat aastas, kelle arv on praeguste hinnangute kohaselt kasvuteel. Pealinnade liitmist üheks suurlinnapiirkonnaks peaksid Eesti ja Soome elanikud tema sõnul tõsiselt kaaluma, sest see tooks kogu piirkonnale mitmeid eeliseid, näiteks paraneksid tööturuvõimalused.

Soomlased abielluvad üha rohkem välismaalastega, illustratiivne foto
© Sputnik / Алексей Филиппов

Täpsemat infot projekti ning uuringute tulemuste kohta leiab FinEst Link kodulehelt.

Eesti on soomlaste peamine puhkusereiside sihtkoht

Soome elanikud tegid eelmisel aastal 8,53 miljonit puhkusereisi, millest rohkem kui veerand tehti Eestisse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsis.

Soomlased on Eestist pärit >>

Soome elanikud tegid mullu Eestisse 2,45 miljonit puhkusereisi, mida oli 2016. aastaga võrreldes 61 000 rohkem. Mullune puhkusereiside arv jäi pisut alla 2015. aastale, kui neid tehti 2,48 miljonit.

Tööreise tehti Eestisse mullu 249 000, mis moodustas 12,7 protsenti kõikidest soomlaste välistööreisidest. Eestisse tehti tööreise mullu üle-eelmise aastaga võrreldes 109 000 vähem. 2015. aastal oli välistööreiside arv 262 000 ja 2014. aastal 278 000.

100
Tagid:
sõiduplaan, ühiskond, lend, lennujaam, linnavalitsus, Finnair, Urmas Klaas, Tartu, Eesti