Kool, ilustreeriv pilt

Lapsevanem süüdistab Nõva kooli direktorit vägivallas

69
(Uuendatud 13:43 13.03.2018)
Läinud reedel läks Nõva kooli lapsevanem politseisse, et direktor Andres Liivi peale avaldus teha – direktor oli lapse peale karjunud, teda tõuganud ja lubanud koolist välja visata.

TALLINN, 13. märts — Sputnik. "Mõtlesin kaks päeva järele ja tundsin lõpuks, et direktoril ei ole õigust minu lapsega niimoodi käituda," vahendas Pealinn viitega BNS-ile ema sõnu Lääne Elule.

Tallinnas algas elukohajärgse kooli taotluste vastuvõtt >>

Läinud kolmapäeva hommikul saatis õpetaja teismelise tüdruku tunnist välja, sest laps rikkus korda ega kuulanud sõna. Õpetaja palus abi direktor Andres Liivilt, kes tuli kohale, et õpilasega vestelda. Kui tüdruk direktori juurest tagasi tuli, oli ta õpetaja sõnul enesest väljas.

Emale rääkis tüdruk, et direktor kutsus ta oma kabinetti. Tüdrukul olid prillid peas ja müts käes. Direktor käskinud prillid ära võtta ja need koos mütsiga ukse taha visata. "Tütar siis pani ukse taha. Selle peale hakkas direktor karjuma, et ta ütles, et viska. Käskis seista sundasendis tikksirgelt ja karjus, et temasugused lapsed ei õpi Nõva koolis. Et homsest oled välja visatud. Et nüüd lähed klassi ja ootad, politsei tuleb sulle järele," jutustas ema.

Edasi haaranud direktor tüdrukul käsivarrest ja tõuganud ta uksest välja. Tüdruk läinud klassi, aga politsei ei tulnudki. "See on minu tütre versioon. Mina seal kõrval ei seisnud, aga mul pole põhjust arvata, et see nii ei olnud," ütles ema, kelle sõnul oli direktor lubanud juba sügisel, et viskab tüdruku koolist välja.

Liiv ütles Lääne Elule, et tegemist on jõhkra laimuga ja lubas ajakirjaniku kohtusse anda, kui artikkel peaks ilmuma. "Ma ei ole seda tüdrukut näpuotsagagi puutunud. Mingit kehalist kontakti ei olnud. Ma olin teisel pool lauda," kinnitas Liiv.

Liivi sõnul kutsunud klassijuhataja ta tüdruku pärast kooli. "Helistas. Läksin kooli. Palusin õpilasel viisakalt käituda," ütles Liiv. Tema sõnul kaevanud tüdruk hoopis õpetaja peale. "Küsisin õpilaselt seletust. Tema ütles, et selle õpetajaga tema koostööd teha ei saa," ütles Liiv.

69
Tagid:
lapsed, vägivald, ähvardus, politseiinfo, kohus, politsei, kool, Andres Liiv, Eesti, Nõva