Kodakondsustunnistuste pidulik üleandmine, illustratiivne foto

Minister ja Ida prefekt õnnitlesid uusi Eesti kodanikke

32
(Uuendatud 10:35 23.12.2017)
Reedel toimus Narva Hermanni linnuses pidulik tseremoonia, kus siseminister Andres Anvelt ja Ida prefekt Tarvo Kruup andsid üle kodakondsustunnised 30 uuele Eesti Vabariigi kodanikule

TALLINN, 23. detsember — Sputnik. Tseremooniast võtsid osa Narvas, Narva-Jõesuus, Kohtla-Järvel, Sillamäel, Jõhvis ja Tapal elavad uued Eesti kodanikud ning nende pereliikmed ja lähedased, teatab Politsei- ja Piirivalveamet.

Aasta kodanik annaks halli passi omanikele kodakondsuse >>

"Kodakondsuse saamine on oluline, aga alles esimene samm kodanikuks saamisel. Tänan neid inimesi, et nad on selle sammu ette võtnud, ja julgustan veelgi enam tundma huvi eesti keele ja kultuuri vastu," ütles siseminister.

Käib aktiivne arutelu hallipassimeestele lihtsustatud korras Eesti kodakondsuse omistamise üle
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ida prefekt Tarvo Kruubi sõnul on tal hea meel tervitada uusi kodanikke, kes on astunud julge ja pingutust nõudva sammu ning saanud Eesti kodanikuks.

Eesti kodakondsus: +24 ja —32 >>

"Uute kodanikena avaneb teil suurepärane võimalus panustada oma kodukoha turvalisusse ning olla aktiivne liige kodanikuühiskonnas. Teie kohus kodanikuna on hoolida sellest, mis teie ümber toimub ja anda oma panus, olgu see abikäe ulatamine naabrile või abipolitseinikuks astumine," ütles prefekt oma tervituskõnes.

Siseminister ei toeta kodakondsuse "kinkimist"

Siseminister Andres Anvelt ei toeta aasta kodaniku poolt väljakäidud mõtet kinkida niinimetatud halli passi omanikele kodakondsus.

Aasta kodanikuks valitud sotsiaalne ettevõtja Rasmus Rask soovitab anda Eesti kodakondsus kõigile nn hallipassimeestele, vahendas Sputnik Eesti novembri lõpus.

"Mulle tundub, et tänases Eestis on see täiesti mõttetu taak, mida me endaga Nõukogude Eestist või Nõukogude Liidust kaasas kanname," rääkis Rask rääkis Vikerraadio hommikuprogrammis.

Raski sõnul saab ta aru, et kui aastal 1991 Põhiseadust kirjutati ja see 1992. aastal vastu võeti, oli olukord sootuks teine.

"Ma leian, et Eesti riik on täna piisavalt küps, et teha žest ja anda kodakondsus neile, kellele kodu on Eestis, aga kes ei suuda keeleeksamit ära teha," sõnas Rask.

Ratase ütlus kodakonduspoliitikast sai julma kriitika osaliseks >>

Tänavu taotles Eesti kodakondsust kokku 708 inimest. Taotlejate hulgas oli 141 noort vanuses 25-29 aastat ja 111 taotlejat olid 30-34 aasta vanused. Ida prefektuuris esitati kokku 196 kodakondsuse taotlust, neist 175 Ida-Virumaal ja 21 Lääne-Virumaal.

32
Tagid:
ühiskond, tseremoonia, õnnitlus, kodakondsus, PPA, siseministeerium, Tarvo Kruup, Andres Anvelt, Virumaa, Eesti