Okas 2017 on lõppenud

Õppusel Okas 2017 osalenud reservväelased said koju

42
(Uuendatud 17:05 10.12.2017)
Pühapäeval lõppes 6. detsembril Vabariigi Valitsuse otsusega alanud lisaõppekogunemine Okas 2017, mille eesmärk oli kontrollida riigikaitse käsuahela toimimist valitsuse otsuste langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri reservväelase kogunemiseni ning millest võttis osa 524 reservväelast

TALLINN, 10. detsember — Sputnik. Kaitseväe juhataja kindral Riho Terrase sõnul näitas kaitseväe teine lisaõppekogunemine, et reservväelased tahavad ja oskavad Eestit kaitsta, teatab kaitseväe peastaap.

"Okas 2017 näitas selgelt nii seda, et riigi kutse peale tullakse kokku kui ka seda, et juba järgmisel päeval peale linnakusse kogunemist oli äsja formeeritud pataljon võimeline väljaõpet alustama. Ning mis kõige tähtsam: üksus oli lahingvõimeline," ütles kindral Terras.

Õppusele Okas 2017 on saabunud 500 reservväelast
© Estonian Defence Forces http://mil.ee

Õppus Okas 2017 tõi juurde 12 reserv-nooremleitnanti>>

"Reservväelased on ära teeninud nii suure tänu kui tunnustuse."

6. detsembril kell 9.33 Vabariigi Valitsuse otsusega teenistusse kutsutud reservväelased pidid kaitseväe Jõhvi linnakusse ilmuma hiljemalt 7. detsembri kell 9.

Väljaõpet alustasid 1. jalaväebrigaadi Viru pataljoni reservväelased Sirgala harjutusalal 8. detsembril, mil lisaks käsirelvade sisselaskmisele harjutasid reservväelased jao kiirrünnakut. Pioneerid, tankitõrjujad ja miinipildurid alustasid reedel erialarelvade kordusõpet.

Riigi juhid külastasid õppust Okas 2017>>

Laupäeval jätkus väljaõpe muuhulgas 120-mm miinipildujate lahinglaskmisega.

Lisaõppekogunemist Okas 2017 võttis osa terve kaitseväe juhtimisstruktuur, merevägi, 1. jalaväebrigaadi Scoutspataljon, NATO Eestis paiknev lahingugrupp ning Ämaris paiknevad Belgia õhuväe õhuturbehävitajad.

Lisaõppekogunemine toimus teist aastat järjest — esimene lisaõppekogunemine toimus eelmise aasta 2. detsembrist 5 detsembrini, mil teenistusse kutsuti üle 300 reservväelase ja kaitseliitlase Põhja- ning Lõuna-Eestis.

42
Tagid:
Okas, õppus, Riho Terras, Eesti