Talverehvid on alates reedest kohustuslikud, illustratiivne foto

Talverehvid on kohustuslikud

22
(Uuendatud 19:39 01.12.2017)
Maanteeamet tuletab meelde, et alates tänasest ehk 1. detsembrist peavad autodel all olema talverehvid

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. „Talvisel teel suverehvidega sõites seame ohtu nii enda kui kaasliiklejate elu," lausus Maanteeameti liiklusekspert Villu Vane. „Mida paremad on rehvid, seda kindlamalt püsib auto teel. Talverehvide puhul on oluline meeles pidada, et talverehvi mustri jääksügavus peab olema suurem kui 3 mm."

Algab kampaania "Tee on libe, vali vastav sõidustiil!" >>

Riigi Ilmateenistuse andmetel on oodata lume- ja lörtsisadu, mis võib kohati tugev olla. Maanteeamet teehoolde tellijana kinnitab, et kõik riigiteede hooldust tegevad ettevõtjad on talihooldeks valmis, kuid sellele vaatamata võivad teed muutuda ootamatult libedaks.

Sõidukijuht peab arvestama, et talvised sõiduolud erinevad kardinaalselt suvistest ning ootamatut libedat teed tuleb võtta praegusel aastaajal normaalse nähtusena.

Maanteeamet soovitab autojuhtidel vältida möödasõite ning muutlike ilmaolude korral olla eriti ettevaatlik, sest ka lühikese distantsi korral võivad teeolud oluliselt erineda. Meeles tasub pidada, et naast- ja lamellrehvid ei lisa turvalisust, kui talvel suvise sõidukiirusega sõita.

Jäine ilm suurendab liiklusõnnetuste ohtu >>

Enne sõidu alustamist saab teeoludega Eesti eri piirkondades tutvuda läbi teeilmajaamade ja teekaamerate veebilehel tarktee.ee.20. novembril algas Maanteeameti kampaania "Tee on libe, vali vastav sõidustiil!", mille eesmärk on liiklejatele meelde tuletada, et iga juhi ülesanne on valida teeoludele vastav sõidukiirus.

"Me kipume ära unustama, millises kliimavöötmes me elame ja mida see tähendab ühest punktist teise sõitmisel," vahendab Maanteeamet Mõttuse sõnu.

22
Tagid:
autojuhid, lörts, kohustuslik, talverehvid, ilm, ühiskond, auto, maanteeamet, Eesti