President Kersti Kaljulaid

Kaljulaid: politsei on isikuvabaduste tagaja

51
(Uuendatud 01:58 05.11.2017)
President Kersti Kaljulaid märkis reede õhtul Viljandis Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) aastapäeval kõneldes, et politseinikud on vaba ühiskonna tagajad

TALLINN, 4. november — Sputnik. "Politseitööd nähakse tihti justkui isikuvabaduste piirajana, riikliku suunajana. Tõde on minu arvates tegelikult vastupidine — teie oletegi meie vabaduste ja meie vaba ühiskonna garandiks," edastab presidendi kantselei Kaljulaidi sõnu.

"Vabadusi ja oma õigusi tuleb meil kõigil kasutada teiste omi piiramata. Just PPA töötajad on selle tunnetuse tabamisel meie kodanikele iga päev toeks," sõnas president.

Rooda: noaga meest polnud vaja maha lasta >>

Riigipea sõnul tuleb inimeste turvatunne veendumusest, et politsei ja riik on nende jaoks häda korral olemas.

"Kuid kui mõeldamatu ja irratsionaalne juhtub öise linnatänava asemel päise päeva ajal Tallinna kesklinnas, võib see hakata kiiresti kahanema. Tavaline inimene lihtsalt ohkab, maailm on liigestest lahti. Teile sellist filosoofilist võimalust ei anta," lisas president.

President puudutas oma kõnes ka ID-kaardiga seonduvat.

"Alates neist tundidest kaotab osa meist mõneks ajaks ligipääsu e-riigile. Ka seeläbi saab häiritud paljude inimeste turva- ja kindlustunne. Ja jällegi olete eesliinil koos muude ametnikega ka teie, et see kindlustunne taastada" lausus riigipea.

Peatati 730 000 ID-kaardi sertifikaadid >>

President Kaljulaidi sõnul saab politsei peale loota, sest nad teevad oma tööd nii nagu sätestavad PPA põhiväärtused – ausalt, inimlikult ja targalt.

"Te olete avatud ja ausad, rääkides karmidest valikutest elu ja surma vahel. Te olete inimlikud, kui hoiate kauem lahti oma teeninduspunkte. Te olete targad, õppides vigadest, millede eest keegi ei ole kaitstud," sõnas Kaljulaid.

Riigipea Politsei- ja Piirivalveameti 99. aastapäeva vastuvõtul peetud kõne täisteksti loe siit.

51
Tagid:
sõnavõtt, isikuvabadus, kaitse, aastapäev, ühiskond, julgeolek, PPA, Kersti Kaljulaid, Viljandi, Eesti