Politsei tõhustab inimeste ja sõidukite kontrolli

Politsei tõhustab inimeste ja sõidukite kontrolli

33
(Uuendatud 11:32 25.09.2017)
Seoses EL eesistumise digitaalvaldkonna tippkohtumisega kontrollib politsei esmaspäevast reedeni tavapärasest rohkem inimesi, sõidukeid ja nende dokumente

TALLINN, 24. sept — Sputnik. Digitaalvaldkonna tippkohtumise turvaliseks läbiviimiseks kontrollivad politseinikud rohkem nii Tallinna sadama kui ka lennujaama kaudu Eestisse tulijaid, teatas PPA pressiteenistus.

Tavapärasest enam kontrollivad patrullid Eesti-Läti piiriäärsetes piirkondades liikuvaid inimesi ning sõidukeid. Reisijad peaksid arvestama täiendavate kontrollidega ning varuma tavapärasest rohkem aega.

"Pistelist reisidokumentide kontrolle teeme üle riigi erinevates piirkondades. Põhjalikumalt kontrollime Eestisse saabujaid ja Euroopa Liidu siseselt reisivaid inimesi. Näiteks kontrollime rohkem Eesti-Läti sisepiiri läheduses liikuvaid inimesi. Kindlasti peaks inimesed neil päevil kaasas kandma kehtivat passi või ID-kaarti," sõnas Põhja prefektuuri piirivalvebüroo juht Ivo Utsar.

Utsari sõnul on tihedama kontrolli eesmärk tagada tippkohtumise turvaline läbiviimine. "Meie eesmärk on tagada Eesti inimeste, meie riigi külaliste ja tippkohtumisel osalejate turvalisus ning takistada nende inimeste liikumist, kes kujutavad ohtu avalikule korrale ja teistele inimestele".

Piirivalvebüroo juhi sõnul, kui inimesel pole dokumente kaasas, tuleb valmis olla teatud ajakuluks. "Meie jaoks on oluline dokumentideta inimene tuvastada. Sõidukiga reisijalt oodatakse ka vastava sõiduki dokumentide olemasolu," lisas Utsar.

Digitaalvaldkonna tippkohtumine Tallinnas

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine korraldab koostöös Euroopa Ülemkogu eesistuja ja Euroopa Komisjoniga digitaalvaldkonna tippkohtumise, et tuua 29. septembril 2017 Tallinnas kokku ELi riigipead ja valitsusjuhid, seisab eesistumise kodulehel.

Tehnoloogilised muutused ja digiteerimine mõjutavad põhjalikult meie töökohti, tööstusvaldkondi ning haridus- ja sotsiaalhoolekande süsteeme. Nagu märgiti Rooma deklaratsioonis, on oluline, et Euroopa läheks tehnoloogiliste muutustega kaasa, et tagada meie kodanikele jõukas ja jätkusuutlik tulevik. Kiiresti muutuva maailma probleemidega tegeledes tuleb meil pakkuda kodanikele nii kaitset kui ka uusi võimalusi.

Tallinna digitaalvaldkonna tippkohtumine on platvorm kõrgetasemeliste arutelude algatamiseks digitaalse innovatsiooni edasiste plaanide üle, et Euroopa püsiks tehnoloogilises arengus esirinnas ning saaks järgnevate aastate jooksul ülemaailmseks digitaalseks liidriks.

Mobiilne internetiühendus on enam kui kolmveerandil leibkondadest >>

Tippkohtumise aruteludes võetakse pikaajaline perspektiiv (kuni aastani 2025) ning keskendutakse Euroopa digitaalse tuleviku ülesehitamise kesketele teemadele, nagu usaldusväärsus, turvalisus, e-valitsemine, tööstus, majandus ja ühiskond.

33
Tagid:
turvalisus, dokumendid, kontroll, tippkohtumine, digivaldkond, lennujaam, PPA, Tallinn