Valmisliitude Savisaare Liit ja Tegus Tallinn eestvedajad andsid kolmapäeval pressikonverentsil

Savisaare Liit ja Tegus Tallinn kinnitasid ühinemist

112
(Uuendatud 17:07 28.08.2017)
Valmisliitude Savisaare Liit ja Tegus Tallinn eestvedajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, kus kinnitasid ametlikult ühinemist ja avalikustasid oma kandideerimispiirkonnad

TALLINN, 28. august — Sputnik. Kell 15 alanud pressikonverentsil osalesid Edgar Savisaar, Jüri Mõis, Olga Ivanova ja Urmas Sõõrumaa, vahendas ERR. Ivanova ütles pressikonverentsil, et Savisaare Valimisliit ja Tegus Tallinn lähevad kohalikele valimistele ühise nimekirjaga ning liidu nimi on Savisaare Valimisliit Ja Tegus Tallinn.

Savisaare valimisliit leidis raha kampaania finantseerimiseks, Tegus Tallinn — valijaid >>

Edgar Savisaar kinnitas, et ühinenud valimisliit ei taha valimistel mitte ainult osaleda, vaid neil ka võita. "Kahtlemata selleks, et võita, on parem kui meie ja Tegus Tallinn paneme leivad ühte kotti nagu ka tegime," sõnas ta.

Tegusa Tallinna kampaaniajuht Mart Luik pani ameti maha ja lõpetab oma tegevuse valimisliidus. Tema sõnul oli punaseks jooneks liitumine Edgar Savisaare valimisliiduga.

Luik ütles, et eesmärk oli teha uut poliitikat ja seda Savisaar kindlasti ei sümboliseeri, vahendas Sputnik Eesti reedel.

Edgar Savisaare valimisliit avalikustas reedel valimisprogrammi. Programmis seisab, et linna esimene eesmärk on linnaelaniku elu mugavamaks tegemine.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Linn peab elanikule pakkuma teenuseid paremini kui turg seda suudaks," seisab valimisliidu programmis.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et Tegusa Tallinna ja Edgar Savisaare valimisliidu lähenemise tingib tõenäoliselt muuhulgas kandidaatide puudus ning toetuse vähenemine.

Korb sõnas, et kahte valimisliitu saab ainsa eesmärgina ühendada Keskerakonnalt häälte võtmine ning seda on ka avalikult nii öeldud. "Muus osas saab ärimeestest ja Edgari valimisliidu kandidaatidest saadav kompott olema tõenäoliselt mõlema liidu potentsiaalsele valijale arusaamatu," leidis Korb.

Korb: valimisliitude lähenemine oli vaid aja küsimus >>

112
Tagid:
valimised, ühinemine, pressikonverents, Savisaare nimekiri, Tegus Tallinn, Olga Ivanova, Edgar Savisaar, Tallinn
Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)