Maavanemate kandideerimine tekitab omavalitsustes küsimusi, illustratiivne foto

Maavanemate kandideerimine on kahtluse all

19
(Uuendatud 09:30 12.08.2017)
Lähenevatel kohalikel valimistel kavatsevad peaaegu kõik maavanemad kandideerida, omavalitusjuhid aga kardavad, et kandideerimise ajal pole muidu mittepoliitilist ametit pidavad maavanemad otsuseid tehes piisavalt objektiivsed

TALLINN, 12. august — Sputnik. Näiteks Koeru vallavolikogu esimees Külvar Mand märgib oma kirjas riigihalduse ministrile Jaak Aabile, et Järva maavanem Alo Aasma on asutanud valimisliidu ning samal ajal täidab ta ka maavanema ülesandeid korraldades näiteks valimistoiminguid, vahendas ERR viitega "Aktuaalsele kaamerale". 

Kohalikel valimistel saab tänavu osaleda rekordarv EL-i kodanikke >> 

Maavalitsuste töötajate tulevik on ebaselge
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kirjas on ettepanek peatada Järva maavanema volitused või kutsuda ta tagasi seoses minemisega kohalike valimiste kampaaniasse.

"Meie täna leiame, et see ei ole päris korrektne ja aus näiteks teiste inimeste suhtes, kes on oma ametitest loobunud, et minna kohalikele valimistele," selgitas Mand.

Maavalitsuste töötajate tulevik on ebaselge >>

Valitsus otsustas maavalitsuste tegevuse lõpetada 2018. aastast. Maavalitsuste kohalikud ülesanded antakse üle omavalitsustele ning riiklikud ülesanded ministeeriumidele ja olemasolevatele ametitele, vahendas Sputnik Eesti kevadel.

Maavalitsuste reformi eesmärk on muuta riigiasutuste ülesannete jaotus selgeks ja korrastatuks ning muuta riiklike ülesannete täitmine ühetaolisemaks. See tähendab, et kui riikliku järelevalve ülesannete täitmine viiakse senisest 15 maavalitsusest ühte valdkondlikku ministeeriumi või ametisse, siis muudab see ka teenuste kvaliteedi regionaalselt võrdsemaks.

Hiiu maavalitsuses kaotavad töö 17 inimest >>

Kohalikud valimised toimuvad 15. oktoobril. Hääletada saavad kõik vähemalt 16-aastased alaliselt Eestis elavad inimesed.

19
Tagid:
maavanem, poliitika, kohalikud valimised, omavalitsus, maavalitsus, KOV, Eesti
Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)