Lennujaam avab reisiterminali laienduse

Lennujaam avab reisiterminali laienduse

32
(Uuendatud 12:05 30.06.2017)
Tallinna Lennujaam avab reedel reisiterminali laienduse, reisijatele on suurimaks muudatuseks uus julgestuskontrolli ala, mis on varasemast kaks korda suurem

TALLINN, 30. juuni — Sputnik. Reisiterminali laienduse projekteeris ja ehitas hanke võitnud peatöövõtja Astlanda Ehitus OÜ ning laiendustööde maksumuseks kujunes 5,2 miljonit eurot. Terminali pindala suurenes 4000 ruutmeetri võrra, teatas lennujaam.

Tallinna Lennujaama juhatuse esimehe Piret Mürk-Dubout sõnul võib tänasest kindlalt väita, et lennujaam on algavaks eesistumiseks valmis. "Mõningate töödega jätkame kulisside taga ka suve jooksul, kuid eesistumiseks vajalikud muudatused on tehtud ning saame külalisi väärikalt vastu võtta," sõnas Mürk-Dubout.

"Soovin tunnustada kõiki ehitusel kaasa löönud partnereid, sest algse graafiku järgi novembris valmima pidanud reisiterminali laiendus sai valmis täpselt eesistumise alguseks. Samuti tänan mõistva suhtumise eest ka kõiki reisijaid, kel on tulnud taluda ehitustegevusest tulenevalt mõningaid ebamugavusi reisiterminali kasutamisel viimase poole aasta jooksul", märkis Mürk-Dubout. Suvel jätkuvad veel tööd reisiterminali põhjapoolse otsa uue trammipeatuse ehitusel.

Alates reedest viiakse lennueelset julgestuskontrolli läbi terminali lõunapoolses otsas uutes ruumides. Varasema julgestuskontrolliga võrreldes on ruumi pindala kasvanud pea kaks korda ning kasutusele võetakse uued julgestuskontrolli liinid. Uute liinide pikkuseks on varasema 11 meetri asemel 17-20 meetrit, seega on reisijatel rohkem ruumi kontrolliks valmistumiseks ning asjade kokkupanekuks peale kontrolli. Kokku on võimalik kasutada 5 julgestuskontrolli liini.

Tallinna lennujaam
© Sputnik / Владимир Иванов

Tegemist on paralleelliinidega, mis võimaldavad nö. puhtalt kontrolli läbinud pagasil liikuda ühel liinil ning täiendavat kontrolli vajaval pagasil liikuda teisel liinil. See aitab oma pagasi korrektselt pakkinud reisijatel oluliselt aega säästa julgestuskontrolli läbimisel. Ühe liini läbilaskevõime on ca 230 inimest tunnis, eeldusel, et reisijad on oma käsipagasi korrektselt pakkinud ning välja võtnud elektroonikaseadmed, vedelikud ning toiduained. Praeguste liinide läbilaskevõime on ca 120 inimest tunnis.

Tallinna Lennujaamale tarnis uued kontroll-liinid rahvusvahelise hanke võitnud Hollandi firma Vanderlande, vajaliku tarkvara tarnis lennujaamale OptoSecurity. Sarnased liinid on kasutusel ka näiteks Brüsseli lennujaamas, kuid Tallinna Lennujaama liinid valmisid siiski rätsepatööna arvestades just Tallinna lennujaama eripärasid ning vajadusi. Väljuvate reiside alale kerkib suve jooksul ka uus kohvik sise- ning välisrõduga.

Juuni alguseks valmisid lennujaamas ka VIP-külaliste teenindamiseks mõeldud ruumid, kogu VIP-kompleks koliti ühele tasapinnale, uue osa suuruseks on 343 ruutmeetrit. Lisaks olemasolevale kahele VIP-ruumile lisandus veel 2 uut VIP-ruumi, mida saab vajadusel poolitada, samuti avardus ka julgestuskontrolli ala. Kokku saab uues VIP-kompleksis korraga teenindada enam kui 150 klienti 6 erinevas ruumis.

Reedel avatakse autoliiklusele ka reisiterminali esine ülemine tasand ning pealesõit, mis lahendati ringristmiku ja estakaadiga. Liiklussõlme ehitustööd viis läbi Viamer Grupp OÜ, ehituse maksumuseks kujunes ca 950 tuhat eurot. Tööde käigus lisandus ka täiendav taksode ooteala, kuhu mahub 40 sõidukit.

32
Tagid:
julgestuskontroll, laiendus, reisiterminal, eesistumine, lennujaam, Piret Mürk-Dubout, Tallinn
Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)